четвер, 6 лютого, 2025
НТА > НОВИНИ > Справа смерті Ромчика Кулака. У суді продовжили допит обвинуваченого хірурга

Справа смерті Ромчика Кулака. У суді продовжили допит обвинуваченого хірурга

Справа смерті Ромчика Кулака. У суді продовжили допит обвинуваченого хірурга
На черговому судовому засіданні у справі Ромчика Кулака продовжили допит другого обвинуваченого лікаря – хірурга Жидачівської районної лікарні Юрія Михальчука. Йдеться про справу 12-річного хлопчика, який помер через неправильно встановлений діагноз.

Чому не зробили рентген

Через чотири роки після смерті сина сторона обвинувачення, тобто батьки Ромчика, врешті змогли поставити ключове питання хірургу Юрію Михальчуку: «Чому не скерував дитину на рентгенографію, яка б відразу показала заворот кишківника і тоді б хлопчика відразу відправили до Львова на операцію?». На що лікар відповів, що опромінення шкідливе і для цього не було показів. Юрій Михальчук губився у власних свідченнях та заперечував певні симптоми, зокрема вкотре наголошував на лікарській помилці медиків «Охматдиту». Допит тривав понад три години. Це вже друге судове засідання, на якому слухають свідчення хірурга. «Хірург каже, що такого не було, а інші свідки пишуть, що було: блідність, вздуття живота, болі… Я шукаю справедливості тому, що знаю моя дитина мала жити. Це не є тільки моя думка, а й – експертів клініко-експертних комісій, судово-медичної експертизи, які несуть кримінальну відповідальність за свої висновки», – каже батько Ромчика Володимир Кулак. Нагадаємо, разом з Юрієм Михальчуком на лаві підсудних опинилася і інфекціоністка Ганна Чущак, яку вже встигли допитати у червні.

Справа ледь потрапила до суду

Ця справа перебуває під контролем Громадської ради при управлінні СБУ у Львівській області. До них у відчаї звернувся Володимир Кулак, бо півтора роки ніхто не проводив судово-медичної експертизи. Тільки після того, як за нею почала стежити Громадська рада – справа потрапила до суду. «Ви ж розумієте, що коли є смерть дитини, то така експертиза повинна бути відразу. Шукали різні причини, чому її не треба проводити. Тож допоки ми не зробили справу публічною – прогресу не було. Тягнули час для того, аби строки давності злочину спливли якомога швидше», – пояснює голова цієї Ради Галина Янко. Саме тому час від часу вона відвідує судові засідання. Каже – шокована тим, як суддя розмовляє із потерпілими: «Коли мама хлопчика запитує хірурга, а суддя каже: «Загугліть собі і почитайте»... Дуже багато того, що я зараз почула – не вкладається в рамки здорового глузду» Аби довести провину підозрюваних медиків залишився тільки рік, бо ж на п’ятий, згідно із чинним законодавством, спливає термін давності злочину. Володимир Кулак хвилюється, чи встигнуть покарати винних. Адже судові засідання постійно затягують та переносять.

Підозра ексголовному лікарю

Після цього судового засідання і через чотири роки після смерті Ромчика Кулака – ексголовному лікарю Жидачівської районної лікарні вручили підозру. Під час судової тяганини виявили факт підробки трудової книжки обвинуваченої інфекціоністки Ганни Чущак. Адже у суді повідомили – лікарку звільнили через смерть дитини, втім вона заявила, що у її трудовій книжці вказано – пішла з посади за власним бажанням. «Відтак, ми Громадська Рада при УСБУ у Львівській області, не залишили це поза увагою правоохоронних органів і 07.09.2021 колишньому головному лікарю Жидачівської ЦРЛ повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 366 ККУ, який 17.01.2018 умисно видав Ч. трудову книжку із неправдивим відомостями про звільнення її з роботи», написала Галина Янко на своїй сторінці у Facebook. Нагадаємо, справа тягнеться ще з 2017 року. Тоді до медзакладу у Жидачеві госпіталізували 12-річного хлопчика із скаргами на сильні болі у животі. Та команда лікарів не могла встановити точний діагноз, тож лікували дитину від гастриту та теплового удару. Коли ж запідозрили кишкову непрохідність – відправили до Львова в «Охматдит», та вже було пізно. На сьомий день після операції – Ромчик помер. Три комісії, зокрема МОЗ – визнали лікарську помилку медиків саме Жидачівської районної лікарні. Серед основних порушень – неправильна діагностика, зокрема не зроблена ренгенографія, завдяки якій можна було б вчасно виявити недугу і тим самим врятувати життя дитині.

Віра Лабич

 

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"