четвер, 6 лютого, 2025
НТА > НОВИНИ > Туристичний сезон-2021 у час пандемії. Куди зможуть поїхати українці

Туристичний сезон-2021 у час пандемії. Куди зможуть поїхати українці

Відкриті 107 країн. Зовсім недавно цей перелік поповнили такі країни, як Греція, Болгарія, Кіпр та Сейшельські острови.

Туристичний сезон-2021 у час пандемії. Куди зможуть поїхати українці
Популярні туристичні країни відкривають кордони, однак кожна з них встановлює свої правила в’їзду. Є й такі, які не вимагатимуть від українців жодних довідок з тестами на коронавірус. NТА проаналізувало, куди цього літа зможуть поїхати українці та які довідки для цього потрібні.

Зокрема, відкриті 107 країн. Зовсім недавно цей перелік поповнили такі країни, як Греція, Болгарія, Кіпр та Сейшельські острови.

Греція

Країна відкрилася для українських громадян з 14 травня, втім для в’їзду необхідно заповнити спеціальну форму PLF (форма пасажира) за 24 години до перетину кордону. Туристи мають показати сертифікат вакцинації або негативний ПЛР тест з перекладом на англійську мову (зроблений не раніше ніж за 72 години) або довідку про те, що особа перехворіла на коронавірус / чи довідку про наявність антитіл. Такі вимоги також поширюються на дітей, яким більше 5 років. Також після прибуття до пункту пропуску через державний кордон Греції можливе вибіркове проведення тестування на COVID. Якщо тест виявиться позитивним, то мандрівнику доведеться перебувати на 14-денному карантині. В’їзд туристів можливий через міжнародні аеропорти Греції та морські порти Патри, Ігуменіца, Керкіра.

Чорногорія

Чорногорія з 24 квітня скасувала для українців усі обмеження. Тепер туристи зможуть в’їжджати у країну без жодних тестів та інших документів. Таке рішення уряду Чорногорії також стосується туристів з Північної Македонії, РФ та Білорусі. Більше того, якщо туристу потрібен тест для повернення додому, то Чорногорія з 13 травня робить це безкоштовно. Українські туристи зможуть відвідувати ресторани просто неба, оскільки в травні уряд країни пом’якшив карантин та скасував комендантську годину.

Албанія

Українці також можуть вільно подорожувати до Албанії. Тести на COVID-19 для в’їзду на територію країни не потрібні. Водночас у пунктах перетину кордону вибірково перевірятимуть стан здоров’я мандрівників. Відомо, що пляжний сезон на Адріатичному та Іонічному морях стартує в червні. Втім, перший чартер з України вилетів ще 25 квітня. Туристам також варто знати, що зараз в Албанії діє нічна комендантська година.

Хорватія

В’їзд у Хорватію заборонений, проте обмеження не діятимуть для туристів, які повністю оплатили проживання у готелі, апартаментах чи приватній садибі, та мають відповідний документ, який це підтверджує. Окрім цього, турист зобов’язаний мати один з таких документів:

  • негативний ПЛР-тест (зроблений не пізніше 48 годин до моменту перетину кордону)
  • негативний результат швидкого тесту на антиген
  • документ, який підтверджує вакцинацію особи від COVID-19

В іншому випадку мандрівнику доведеться пройти 10-денну самоізоляцію або ж здати тест на території Хорватії за свій кошт. Такі вимоги не діятимуть для дітей до 7 років. Вони звільняються від ПЛР-тесту.

Болгарія

Міністерство охорони здоров’я Болгарії дозволило з 1 червня по 31 липня в’їжджати на територію країни громадянам України, однак за певних умов. Зокрема, для цього потрібен один із документів:

  • сертифікат вакцинації про завершення програми вакцинації від Covid-19. У документі мають бути особисті дані людини, дата народження і вакцинації, торгове найменування та номер партії вакцини проти Covid-19, назва виробника/власника реєстраційного посвідчення, країна, в якій воно видане, та назва компетентного органу, який його видав;
  • довідка, що показує негативний результат тесту на Covid-19 методом ПЛР, який має бути зроблений за 72 години до перетину кордону, або негативний результат швидкого антигенного тесту, проведеного за 48 годин до в’їзду в країну.
  • документ, що показує позитивний результат тестування на Covid-19 методом ПЛР або швидкого антигенного тесту для осіб, які перехворіли на Covid-19 у період від 15 до 180 днів від зазначеної в документі дати проведення дослідження.

Дітям до 5 років дозволили в’їжджати на територію Болгарії без вищезазначених документів. Людям, які виконують транзит територією Болгарії та можуть гарантувати негайний виїзд не потрібні ці документи.

Туреччина

Аби потрапити в Туреччину українцям більше не потрібен негативний ПЛР-тесту на COVID-19. Таке рішення діє з 15 травня для туристів з 16 країн. Водночас з 15 березня для в’їзду до країни авіаційним та морським шляхом потрібно обов’язково заповнити електронну форму на сайті МОЗ Туреччини за 72 години до прибуття в країну. Цю форму потрібно роздрукувати або зберегти на смартфоні і показати представнику авіакомпанії перед посадкою на рейс. Без цього документа туриста не допустять на авіарейс. Заповнену форму також перевірятимуть на кордоні Туреччини. Втім, особи, які впродовж останніх днів перебували у Великій Британії, ПАР, Данії, Бразилії повинні мати негативний результат тесту на коронавірус. З 17 травня уряд країни послабив карантин для закладів громадського харчування, поїздок і торгівлі. Також у Туреччині діє комендантська година, проте туристів вона не стосується.

Домінікана

Щоб потрапити у цю екзотичну країну українським туристам також не потрібні тести чи віза. Перед поїздкою треба лише заповнити анкету на сайті електронного квитка. У ній буде зібрана інформація про стан здоров’я туриста. Заповнити анкету варто за 72 години до поїздки та роздрукувати QR-код або зробити знімок екрана. У країні також діє нічна комендантська година, проте на території самих готелів її скасували.

Сейшельські острови

Одні з найкрасивіших островів Індійського океану, розташовані біля східних берегів Африки, ваблять туристів білосніжними пляжами та прозорою водою в океані. З 25 березня Республіка Сейшельські Острови скасувала заборону на в’їзд для всіх іноземних туристів, окрім тих, які в’їжджають з ПАР. Водночас туристи повинні мати негативний ПЛР-тест на COVID-19 від акредитованої лабораторії та медичне страхування для подорожей. Перед поїздкою іноземці мають завантажити свої негативні результати тестування, дані рейсу та місце проживання на Сейшелах через визначену платформу. Туристи також повинні гарантувати, що бронювали житло для відпочинку лише в ліцензованих закладах, які сертифіковані Управлінням охорони здоров’я Сейшел.

Єгипет

Ще одна улюблена для українців країна залишається відкритою для туристів. Однак Єгипет також встановив свої правила в’їзду. Всі іноземці віком від 6 років зобов’язані мати сертифікат з негативним результатом ПЛР-тесту. Сертифікат з офіційної лабораторії має містити точну дату та час здачі тесту. Ще однією вимоговою є переклад документу на англійську мову. Якщо у єгипетської сторони виникнуть сумніви щодо достовірності тесту, то туристу доведеться пройти повторний тест після прибуття. Громадяни, які прибуватимуть до аеропортів курортних міст Хургада, Шарм ель-Шейх, Марса-Алам та Таба, зможуть зробити ПЛР-тест у цих аеропортах. Ціна тесту складатиме 30 доларів. Додамо, що Єгипет продовжив карантин до 31 травня, однак парки і пляжі будуть відкритими. О 21.00 в країні зачиняються магазини, торгові центри, кафе та ресторани.

Кіпр

Острівна держава на сході Середземного моря – ще одне популярне місце відпочинку серед українських туристів. Проте свої кордони вона відкрила зовсім нещодавно – 1 квітня. Українці, які подорожують на Кіпр, повинні зареєструватися на платформі CyprusFlightPass та отримати особову картку доступу за 24 години до вильоту. Таку вимогу ввели для українських громадян, оскільки з квітня 2021 року нашу країну перевели до «червоної» зони. Відтак, аби потрапити на Кіпр, потрібно мати негативний результат ПЛР-тесту, зроблений в сертифікованій лабораторії України протягом 72 годин до вильоту (англійською мовою). Після прибуття на Кіпр мандрівники мають пройти повторний тест на COVID-тест в аеропорту (30-32 євро). Результат тесту турист отримає смс-повідомленням протягом 3 годин. У цей час людина має залишатися на самоізоляції у готелі.

Об’єднані Арабські Емірати

ОАЕ також радо запрошують українців відвідати спекотні курорти. Щоб потрапити у країну туристи повинні надати під час реєстрації на рейс в аеропорту поліс міжнародного медичного страхування. Документ має підтверджувати покриття витрат, які пов’язані з лікуванням COVID-19 та перебуванням в умовах ізоляції на території ОАЕ. Також необхідно мати заповнений англійською мовою та роздрукований сертифікат, який підтверджує негативні результати тесту на COVID-19. Його мають видати не більше ніж за 72 годин до прибуття в країну. Цю вимогу скасували для дітей віком до 12 років та пасажирів, які мають середню або важку форми інвалідності. Якщо такого сертифікату у туриста не буде, то авіакомпанія може відмовити йому у перевезенні. Також авіакомпанії можуть відмовити у реєстрації на рейс пасажирам, які матимуть симптоми коронавірусу. Після прибуття до Дубаю необхідно пройти ще один тест на COVID-19 в аеропорту, а також завантажити додаток «COVID-19 DXB» і зареєструватися у ньому. Результат тесту надійде у вигляді смс-повідомлення протягом доби. Цей час мандрівник перебуватиме на самоізоляції в готелі. Особи, у яких підтвердять позитивний результат тесту, а також ті, хто контактував з ними, зобов’язані проти 10-денну самоізоляці за власний кошт. Натомість туристи, які приїжджають до Абу-Дабі, повинні пройти 10-денний карантин.

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"