У стінах обласної лікарні жінку вперше прооперували ще у шестирічному віці - в 1998 році. Тоді їй встановили протез на мітральному клапані серця та зробили пластику овального отвору. Завдяки цьому, вже дорослою, жінка змогла двічі стати мамою. Сім років тому у цьому ж медзакладі Ярина народила хлопчика.
«Тепер от в 2021 році за дівчинкою прийшла. Дуже щаслива, почуваюся добре, лікарі дбали про мене. Я майже як в рідній хаті була. Бо це є другий мій дім. Спеціалісти тут хороші», - ділиться враженнями пацієнтка Ярина.
Виклик для лікарів
Естрагенітальна патологія у жінок при надії, тобто захворювання, яке не пов'язане із гінекологічними недугами або акушерськими ускладненнями вагітності, - це завжди для медиків виклик і потребує консультації багатьох спеціалістів. А наявність серцевих захворювань — це ситуація високого ризику. Тож прийняти пологи в Ярини і зберегти життя дитини - завдання не з простих навіть для професіоналів. «Коли є співпадіння гострої, серцевої чи судинної патології і вагітності - це надзвичайно великі складнощі», - зазначає професор Львівської обласної клінічної лікарні, віцепрезидент Асоціації серцево-судинних хірургів України Любомир Кулик. Ярина народила дівчинку вагою 3,4 кг довжиною 52 сантиметри. Немовля виходжували у неотологічному відділенні 6 днів, після цього виписали додому до батька та братика. Нагадаємо, у липні ми розповідали про чотири врятовані життя. У двох породіль були складні кардіопатології. Ці недуги загрожували життю як майбутнім матерям, так і їхнім ще ненародженим дітям. На щастя - жінкам вчасно надали медичну допомогу та провели операції з мінімальними ризиками для дітей.
Віра Лабич
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"