Про це повідомили на сайті коледжу.
Мистецька спільнота краю у скорботі — у засвіти відійшов митець, педагог, диригент. Володимир Верней працював на відділі «Хорове диригування» з 1964 року, багато років очолював його, виплекав когорту талановитих музикантів. Працював керівником самодіяльних колективів, які завдяки його майстерності та плідній праці отримали почесні звання та визнання: Струсівська капела бандуристів – заслужена, чоловіча хорова капела Збаража та хор комбайнового заводу – народні. Був керівником народного жіночого хору «Дзвони пам’яті» Тернопільської обласної організації «Союз українок», - йдеться у повідомленні.
Верней створив компакт-диск хорової музики з власними обробками та аранжуваннями, видав низку перекладів та обробок для хорів і капел бандуристів, а також написав монографію "Розвиток хорового мистецтва на Тернопільщині". Життя і діяльність Володимира Вернея стали важливим внеском не лише у розвиток українського хорового мистецтва, а також у збереження і популяризацію лемківської культури.
Збереження і розвиток лемківської спадщини
Народжений на Лемківщині, у Ряшівському воєводстві, Володимир Верней присвятив значну частину свого життя культурному відродженню лемків. Відданість корінню проявилася у створенні лемківського народного хору "Конар Лемківщини" на Тернопільщині. Він виступив як головний режисер творчих звітів і свят лемківських художніх колективів, серед яких особливо пам'ятний звіт у Києві (1991) та міжнародний фестиваль "Гори наші Бескиди" (1992). Верней також був автором сценарію відкриття і постановником концерту для учасників конгресу Світової федерації лемків у Львові (1993), що стало знаковою подією для культурної спільноти. Спадщина, яку залишив Володимир Верней, сягає далеко за межі хорової сцени. Його робота стала важливою частиною не лише тернопільського культурного простору, а й національного мистецького надбання України. Його внесок у збереження лемківської культури і розвиток українського хорового мистецтва зберігатиметься у творчості нових поколінь музикантів, яким він присвятив своє життя.
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"