Про це повідомили у Центрі дитячої медицини лікарні “Охматдит”.
Захворювання, яке було діагностовано у хлопчика, полягає у тому, що під час ембріонального розвитку дві майбутні нирки зрослися посередині нижніми полюсами, в результаті чого утворилася одна нирка, яка візуально нагадує підкову. Вона розташовується в заочеревинному просторі, над основними судинами організму – аортою та нижньою порожнистою веною.
“Ця вроджена вада характеризується тим, що в період ембріонального розвитку два зачатки майбутніх нирок зростаються посередині нижніми полюсами і, в результаті, формується одна нирка, що у вигляді підкови розташовується в заочеревинному просторі над найбільшими судинами організму — аортою та нижньою порожнистою веною,” — зазначили у лікарні.
Ризики та ускладнення
У 60% випадків підковоподібна нирка поєднується з іншими вродженими вадами органів. Вона може спричиняти серйозні ускладнення, такі як пієлонефрит, гідронефроз, сечокам'яну хворобу та артеріальну гіпертензію. У Платона спостерігався гідронефроз, спричинений стисненням лівого сечоводу великими судинами, що значно ускладнювало лікування.
“Пересікання таких судин привело б до інфаркту (некрозу) частини ниркової паренхіми і, як наслідок, до різкого підвищення артеріального тиску у дитини. Тому під час операції сечовід було пересічено і приєднано новим анастомозом до безсудинної ділянки ниркової миски без пошкодження причинних судин,” — пояснили лікарі.
Лікарі Львова змогли провести надзвичайно складну операцію. “Це була дуже складна і копітка операція, ювелірна. Поруч велика вена, артерії, які йшли до нижнього полюса лівої нирки. Ще й підковоподібна нирка є нерухомою. Якщо вчасно не зробити при такій ситуації операцію, то гідронефроз би привів до втрати половини органу, що також би вимагало хірургічного лікування - резекції “підкови” та видалення її половини,” — зазначив лікар-уролог Центру Данило Іваськевич.
Шлях до операції
Платон родом із Хмельницької області. Батьки дитини зверталися до кількох лікарень в Україні, проте скрізь їм відмовляли у допомозі через рідкісність діагнозу. Операцію погодили зробити в київському “Охматдиті”, однак через ракетну атаку на шпиталь, її довелося скасувати. Згодом родина звернулася до львівських медиків, де вдалося провести успішну операцію.
Операція пройшла успішно, і хлопчик почувається краще.
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"