Регулятор Індії Cadila Healthcare схвалили першу ДНК-вакцину в світі для екстреного використання. ZyCov-D тестували на молодих людях віком від 12 до 18 років. Про це йдеться в BBС Імунізація проводиться без застосування голки, вона є одноразовою допомогою із використанням вузького струменя рідини для проникнення через шкіру.
Яка дія нової вакцини
Після щеплення препарат проникає в організм людини та вчить імунну систему боротися з вірусом. Як і інші вакцини, ця діє на ДНР-рівні. Попри це, такі вакцини мають низку недоліків. Однією із труднощів є складне введення плазміди ДНК в ядро клітин. Також, ZyCoV-D вимагає трьох доз замість двох.
Як проводили дослідження
Більше 28 тисяч добровольців пройшли клінічне випробовування у 50 центрах. Серед них майже 1000 осіб віком від 12 до 18 років. Згідно з дослідженням Cadila Healthcare, вакцина запобігла симптоматичне захворювання у 66% осіб. Як стверджує компанія, старі вакцини раніше добре діяли на тваринах, а нова спрямована на людей. Додамо, що індійську вакцину планують виробляти в обсязі 120 млн доз на рік. Нагадаємо, у місті Копичинці, що на Тернопільщині, померла 48-річна жінка, у якої медики виявили штам коронавірусу “Дельта”. Крім цього, головний санітарний лікар України Ігор Кузін заявив, що в Україні новий спалах коронавірусу очікується восени. Закликає, вакцинуватися, адже це захищає від важкого перебігу. Чим більше людей зараз вакцинуються, тим менші будуть наслідки для системи охорони здоров’я.
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"