В Україні на фоні чергової хвилі пандемії збільшується попит на продукти бджільництва, а відповідно продовжують зростати і ціни на вказану продукцію. Про це розповів бджоляр та співзасновник ТМ «Знатний Мед» Валерій Курейко. За його словами, насамперед попит зріс на квітковий пилок, пергу та прополіс.
«Споживачі звертаються до традиційних народних засобів зміцнення імунітету, тому продукти бджільництва залишаються дуже затребуваними. А враховуючи той факт, що обсяг виробництва таких продуктів, як перга, прополіс, забрус чи прополіс є досить обмеженим, це призводить до зростання цін», – розповів Валерій Курейко.
За інформацією експерта, і в гурті, і в роздрібній торгівлі, пилок здорожчав майже у 2 рази, перга та прополіс – на 30-35%, в залежності від регіону, а настоянки – на 10-15%. Також він зазначив, що ціни майже не змінилися лише на віск, вощину та підмор бджолиний. Нагадаємо, що цього року в Україні рекордно зросли ціни на мед – на 50-100 грн за кілограм продукту залежно від сорту. Роздрібні ціни на сортові види меду – з липи та білої акації – зараз досягають 200-300 грн за кілограм. Мед з соняшнику, який вважається недорогим і ще торік коштував по 100 грн за кілограм, зараз коштує вже 130-150 грн за кілограм. Основні причини, які спричинили здорожчання меду – складні погодні умови вже другий рік поспіль, подорожчання бджолопакетів та інвентарю, зростання витрат на утримання пасіки.
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"