У Національному природному парку «Тузлівські лимани» на Одещині вперше виявили рідкісного павука. Це чорна товстоголовка (Eresus moravicus). Про це повідомили на фейсбук-сторінці Національного природного парку «Тузлівські лимани».
«Його вперше зафіксували науковці на території нацпарку. Раніше вважалося, що в Україні мешкає лише Eresus кollari. Проте ревізія колекцій і надходження нового матеріалу підтвердили присутність в нас іще одного виду», – сказано в дописі.
Ці види мають фенологічні відмінності: kollari – активні восени, moravicus – навесні та на початку літа.
«Будьте уважними і дивіться під ноги. Жодна тварина не нападе першою, доки не відчує від вас загрози», – наголосили в заповіднику.
Укус таких павуків дуже небезпечний, але не смертельний. Отрута викликає сильний біль і оніміння навколо місця укусу, яке триває 3-6 днів.
«Вид новий для нашої місцевості, але вже досить активний. Його вже чимало в Ізмаїльському районі Одеської області. Павуки живуть у норах, вистелених павутиною. Часто ховаються під листям. Розмір самців Eresus Kollari сягає 8-11 мм. Вони мають яскраво-червоне черевце з чотирма чорними цятками. Самки трохи більші – 9-16 мм. Моравікус більший за розмірами, самки мають жовту облямівку голово грудей», – додали представники парку.
Нагадаємо, що минулого року вчені, які відкрили новий вид маленької деревної жаби, назвали його на честь шведської екологічної активістки Грети Тунберг. У січні 2022-го року на території водосховища Ратленд-Вотер в Англії вчені виявили найповніший скелет іхтіозавра вимерлого.
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"