субота, 11 січня, 2025
НТА > НОВИНИ > Що там у Бєлгороді. «Спецоперація» на території Росії у фактах, відео та мемах

Що там у Бєлгороді. «Спецоперація» на території Росії у фактах, відео та мемах

Партизанський рух зі зброєю в руках став рушійною політичною силою «в тоталітарній країні закручених гайок»

Що там у Бєлгороді. «Спецоперація» на території Росії у фактах, відео та мемах

У понеділок, 22-го травня, головною темою стали події в Бєлгородській області Російської Федерації. Там проводять операцію легіон «Свобода Росії» та «Російській добровольчий корпус» (РДК). Упродовж дня з’являється різна інформація про бої в регіоні та взяття під контроль декількох населених пунктів.

Як усе розпочиналося

Усе розпочалася сьогодні вранці. Легіон «Свобода Росії» анонсував «повернення додому» та закликав мешканців прикордонних районів не чинити спротив. Пізніше з'явилася інформація про бої, станом на обідню пору два населені пункти – Козинка та Гора-Подол – взяли під контроль легіонівці. Також вони розпочали штурм Грайворона. Бійці «Свободи Росії» опублікували фото з першими прапорами вільної Росії над звільненими від путінського режиму територіями. Місцева російська влада в паніці розпочала евакуацію ще під обід. У деяких містах Бєлгородської області чули звуки стрілянини, мешканці пробували виїхати самостійно. Крім того, з’явилася інформація про падіння вертольота поблизу Прохорівки, що за 100 кілометрів від кордону з Україною. Щоправда, його уламки так і не знайшли до вечора. Згодом в мережу потрапило відео першого полоненого, якого взяли бійці РДК та «Легіону Свободи». До того ж, вони захопили чимало трофеїв у вигляді військової техніки рашистів.

Реакція Росії

За даними російських телеграм-каналів, під час обстрілу поранили заступника голови адміністрації Грайворона та двох надзвичайних ситуацій. Федеральний телеканал «Росія 24» присвятив подіям у Бєлгородській області 23 секунди ефіру, зачитавши повідомлення губернатора В'ячеслава Гладкова про «надзвичайну ситуацію». Російському президенту Володимиру Путіну доповіли про ситуацію у другій половині дня.

«Міноборони, ФСБ та Прикордонна служба доповіли президенту про спробу прориву української диверсійної групи до Бєлгородської області», – заявив його прес-секретар Дмитро Пєсков.

За його словами, триває робота «щодо знищення диверсантів». Він також зазначив, що метою є відвернення уваги від Бахмутського напряму після того, як російська сторона заявила про нібито повний контроль над Бахмутом. Станом на вечір у регіоні оголосили режим контртерористичної операції. Він передбачає перевірку документів, огляд на в'їзді та виїзді із зони дії режиму, безперешкодне проникнення силовиків у будь-які приміщення, контроль обміну інформацією та відключення зв'язку, тимчасове виселення людей та заборону руху транспорту, посилення охорони громадського порядку, критичної інфраструктури й інших важливих об'єктів, зупинка небезпечних виробництв

Реакція України

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що Україна спостерігає за подіями у Бєлгородській області. За його словами, партизанський рух зі зброєю в руках став рушійною політичною силою «в тоталітарній країні закручених гайок».

«Україна з інтересом спостерігає за подіями в Бєлгородській області Росії та вивчає ситуацію, але не має до неї безпосередньогостосунку. Як відомо, танки продаються в будь-якому російському воєнторгу, а підпільні партизанські загони складаються таки з громадян Росії», – іронічно зазначив він.

Представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов заявив, що спільна операція «Свободи Росії» та РДК спрямована на створення «смуги безпеки». За його словами, формування, що складаються з громадян Росії, розпочали звільнення Бєлгородської області від режиму Путіна, щоби відсунути противника для захисту українського цивільного населення в прикордонних районах. Він також додав, що росіяни через цю операцію вже терміново евакуюють сховище ядерних боєприпасів біля КПП «Грайворон». Ситуація у Бєлгородській області породила в мережі багато мемів і жартів на кшталт створення Бєлгородської народної республіки. А скандальний депутат Микола Тищенко навіть «спеціальну заяву» записав. Мережа також відреагувала на події в Бєлгородській області мемами. А футбольний клуб «Рух» (Львів) уже навіть готовий відкрити там філію своєї дитячо-юнацької Академії.

Що таке «Російський добровольчий корпус» і легіон «Свобода Росії»

Ці військові підрозділи сформували з російських громадян, які виявили бажання захищати Україну від російського вторгнення. До легіону в березні 2022-го року ввійшли колишні російські військові, які здалися в полон, та інші росіяни. «Російський добровольчий корпус» з'явився у серпні. До нього набирали росіян, які проживають в Україні й інших країнах. Обидва підрозділи беруть активну участь у відбитті агресії Росії. Зокрема, в березні 2023-го року РДК здійснив перший рейд у прикордонні села Сушани та Любечани Брянської області. У мережі розійшлися відео з людьми у військовій формі та жовтими пов'язками біля фельдшерського пункту в Любечанах та на тлі поштового відділення, повідомляли про перестрілку. Згодом група вийшла з російської території. Як стало відомо пізніше, у рейді брали участь близько 45 осіб, зокрема, представники партизанської мережі. У Кремлі назвали його терактом і звинуватили Україну, українська сторона офіційно заперечувала причетність. Сьогодні ж прапор РДК ось у такому вигляді з'явився навіть у Санкт-Петербурзі.  

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"