Росія перекидає у Харківську область додаткові зенітні ракетні дивізіони ЗРК «Тор», щоб силами протиповітряної оборони прикривати власні наступальні редути. Про це повідомили у Генштабі ЗСУ.
«За наявною інформацією, з метою організації системи протиповітряної оборони наступального угруповання, ворог здійснює перекидання додаткових зенітних ракетних дивізіонів ЗРК “Тор” до Харківської області», - розповіли у Генштабі, додавши, що на Слобожанському напрямку триває частково блокування Харкова.
Також Генштабу відомо, що у прикордонних з Україною районах Бєлгородської області, для прикриття основних пунктів управління, a також тилових районів ворог розгорнув зенітні ракетні дивізіони С-400 та С-300. «На Ізюмському напрямку ворог веде наступальні дії на лівому березі річки Сіверський Донець. Для підтримки наступальних дій угруповання на зазначеному напрямку противник створив систему основних та запасних вогневих позицій для реактивної та ствольної артилерії», - кажуть у Генштабі ЗСУ.
Що таке ЗРК "Тор"
"Тор"— всепогодний тактичний зенітний ракетний комплекс, призначений для вирішення завдань протиповітряної і протиракетної оборони на рівні дивізійної ланки. Система «Тор» призначена для прикриття важливих адміністративних, економічних і військових об'єктів, перших ешелонів сухопутних військ від ударів протирадіолокаційних і крилатих ракет, дистанційно пілотованих літальних апаратів, авіабомб що планують (керованих авіабомб), літаків і вертольотів, в тому числі і виконаних по технології «стелс». Може працювати як в ручному, за участю операторів, так і повністю автоматичному режимі. При цьому система «Тор» сама контролює окреслений повітряний простір і самостійно збиває всі повітряні цілі, що не упізнані системою «свій-чужий». Модернізовані «Тор-М2» є оновленою версією цього мобільного зенітного комплексу. Їх почали постачати до російської армії з 2017 року. Кожна машина виконана у вигляді самохідної пускової установки. Вона може відстежувати одночасно 48 повітряних цілей та обстрілювати чотири з них, як з місця так і під час руху. ЗРК ближньої дії може працювати проти широкого спектру цілей: літаків та ударних гелікоптерів, а також безпілотників і крилатих ракет. Під час модернізації боєкомплект «Тор-М2» виріс до 16 ракет. Досяжність комплексу зросла до 16 км за дальністю та 10 км за висотою. Саме із ЗРК "Тор" 8 січня 2020 року збили авіалайнер Boeing 737-8KV авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» (МАУ), який виконував міжнародний рейс PS752 за маршрутом Тегеран — Київ. Загинули всі 176 осіб, які перебували на борту — 167 пасажирів і 9 членів екіпажу. Нагадаємо, що секретар Ради нацбезпеки й оборони України Олексій Данілов заявив, що російські війська вранці 18 квітня розпочали наступ на Донбасі. Окупанти спробували піти у наступ вздовж лінії фронту в трьох областях України. За словами Данілова, окупанти активізувалися на території Донецької, Луганської та Харківської областей. Вони намагаються прорвати оборону українських військ.
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"