У Пекіні відбувся останній змагальний день, на якому не лише насолоджувалися феєричним дійством під час церемонії закриття змагань, а й розіграли 5 комплектів нагород. Щоправда, за медалі боролися без нас. Українські олімпійці лише фактично статистами взяли участь в останній лижній гонці.
Перші підсумки для України: виступ середній
У медальному заліку Україна посіла 25-те місце серед 29-ти збірних, які потрапили на п’єдестал. Статистично цей результат є найгіршим для України за останні 12 років, коли на Іграх у Ванкувері не здобули жодної медалі. А загалом Україна вдруге в історії фінішує на 25-ій позиції у медальному заліку Олімпіади. Аналогічну позицію українці зайняли і за підсумками Ігор у Турині 2006-го року, коли здобули дві бронзові нагороди. Як відомо, єдину нагороду Україні на цих Іграх приніс фрістайліст Олександр Абраменко – срібло. Синьо-жовта команда втретє у своїй історії завершила зимові Ігри з однією нагородою. Такий же результат був у Нагано-1998 (1-на бронза) та Пхенчхані-2018 (1-не золото). На Олімпіаді в Ліллегаммері-1994 наша команда виграла 2 медалі (золото та бронза), у Турині-2006 також 2 нагороди (3 бронзи), у Сочі-2014 – 2 медалі (золото та бронза). На Іграх у Солт-Лейк-Сіті-2002 та Ванкувері-2010 Україна залишилася без нагород. Тож можна зробити висновок, що обійшлося без провалу на кшталт виступу у США та Канаді, але й успішним цей виступ не назвеш. Можна сказати, що фрістайліст Абраменко вже другу Олімпіаду поспіль рятує усіх наших спортивних функціонерів від нищівної критики…
Як виступала Україна на зимових олімпіадах
- 1994 рік: 1 золото + 0 срібло +1 бронза – 13-те місце
- 1998: 0 + 1 + 0 – 18-те місце
- 2002: 0 + 0 + 0
- 2006: 0 + 0 + 2 – 25-те місце
- 2010: 0 + 0 + 0
- 2014: 1 + 0 + 1 – 20-те місце
- 2018: 1 + 0 + 0 – 21-ше місце
- 2022: 0 + 1 + 0 – 25-те місце
На Олімпіаді-2022 склад збірної України нараховував 45 спортсменів. Порівняно з Іграми у Пхьончхані він збільшився на 12 спортсменів, а також на три види спорту – шорт-трек, стрибки з трампліна та бобслей.
Норвегія і рекорд золотих медалістів
Удруге поспіль переможцем медального заліку стала збірна Норвегії, яка оновила рекорд за кількістю золотих нагород, здобутих на одній зимовій Олімпіаді. Ігри у Пекіні норвежці закінчили з 16-ма золотими медалями. А взагалі нагороди найвищої проби вибороли представники 23-ох країн. Таким чином олімпійці світу встановили новий рекорд за кількістю країн, що вигравали золото впродовж одних зимових Олімпійських ігор.
Найкраще за вісім років
Останній виступ наших спортсменів у Пекіні теж частково приніс позитивні емоції. Українка Марина Анцибор посіла 37-ме місце у лижних перегонах. І це виявилося найкращим результат у цій дисципліні за останні вісім років. 34-річна Анцибор розпочала гонку за межами топ-40, але уже на позначці 6,2 км відіграла відразу 11 позицій порівняно зі стартом, вийшовши на 36-ту позицію. І вела боротьбу упродовж усієї гонки саме за місця у топ-40. На заключні 10 кілометрів дистанції основна боротьба Анцибор проходила за 37-ме місце з китаянкою Чі Чуньсуе – дворазовою учасницею зимових олімпіад. У підсумку з перевагою у десять секунд українка випередила китаянку. Щодо іншої українки, Вікторії Олех, то їй також вдалося фінішувати у масстарті. Підсумковий результат української лижниці – 58-ме місце, з яким вона випередила двох учасниць, що перетнули фінішну лінію. Ще п'ять спортсменок до фінішу не дійшли, серед них і представниця ОКР Наталья Нєпряєва – триразова медалістка Пекіна.
Тріумф фінського хокею – для України
У фінальному матчі хокейного турніру Олімпіади збірна Фінляндії перемогла команду ОКР (Олімпійський комітет Росії) з рахунком 2:1. Таким чином фіни вперше в історії стали олімпійськими чемпіонами з хокею. На одній з уболівальницьких сторінок у соцмережах дуже оригінально та приємно для нас відреагували на цей тріумф фінських хокеїстів. Згадали про Україну:
«Це для тебе, Україно. Залишайся сильною».
Уболівальники збірної Фінляндії вийшли відзначити це важливе досягнення на вулиці Гельсінкі.
#Torille! The #celebration for #Finland’s Olympic Ice Hockey #Gold medal is already in full swing in #Helsinki!
SUOMI! SUOMI! SUOMI! 🇫🇮🇫🇮🇫🇮 .#Leijonat #Peking2022 #olympialaiset #olympiakisat #OlympicGames #FinlandHockey pic.twitter.com/d37yOigXVt — Joona Kallio (@joonakallio) February 20, 2022
Секрет Абраменка
Але головним героєм для України на Олімпіаді залишається Олександр Абраменко. Зараз він роздає інтерв’ю та будує плани на майбутнє.
«Вдалося не все, – зізнався він Суспільному. – Я хотів зробити вирішальний стрибок ідеально й отримати від суддів багато балів. Але припустився помилки на приземленні, і вони мені, звісно, зняли бали. Насправді своїм стрибком не дуже задоволений. Але цього вистачило, щоб посісти друге місце. Тобто маю на увазі не те, що я не радий сріблу. Я не радий, що у мене не вийшло зробити ідеальний стрибок».
На запитання, чи планує продовжувати кар'єру та брати участь у наступних змаганнях, Олександр Абраменко відповів загадково та з посмішкою:
«Нехай це залишиться моїм секретом».
Як відомо, за срібну нагороду Абраменко отримає 80 тисяч доларів. Срібний призер Олімпіади в Пекіні вже думає, на що витратити призові.
«Я давно хочу побудувати зал для занять фрістайлом, тому, сподіваюся, що у мене це вийде. Заснувати школу в Києві, бо там ще немає відділення фрістайлу. Ось це моя мрія на майбутнє».
А ще Олександр розповів про свій талісман. Виявляється, у головного тренера з фрістайлу Енвера Аблаєва є щаслива лопата, яку пофарбували в синьо-жовтий прапор. Це своєрідний командний символ.
«Таке повелося ще з Пхьончхана, всі тренери, щоби не плутатися зі своїми лопатами, якось виділяють їх. І наш тренер теж вирішив так зробити, і вже після Кореї ця лопата потрапила в об‘єктиви камер, тож розпочали говорити, що це наш талісман. Як з’ясувалося, це насправді так і є», – пояснив Абраменко.
Відгоріли вогні Олімпіади
Як і церемонія відкриття, закриття Олімпіади-2022 тривало близько двох годин. І відбувалося дійство за участі спортсменів, які змагалися на Іграх у Пекіні та залишалися у Китаї на момент останнього змагального дня. [caption id="attachment_372445" align="alignnone" width="952"] Церемонія закриття Олімпіади-2022 супроводжувалося урочистими заходами, які підготували організатори. А також світловими шоу, як і під час відкриття Ігор у Пекіні.[/caption] Організатори церемонії закриття підготували й декілька інших яскравих шоу за участі волонтерів. Також на «льодову» арену, яку обладнали LED-екранами, площею 11 600 квадратних метрів виходили учасники змагань, які ще залишилися у Пекіні. Серед них були й українські олімпійці. Синьо-жовтий прапор на урочистій церемонії несла українська біатлоністка Олена Білосюк, які ці Олімпійські ігри, мабуть, останні. Також на церемонії закриття відбулося і нагородження останніх олімпійських чемпіонів Пекіна. Серед тих, кого нагородили, – норвезька лижниця Тереза Йохауг, для якої Олімпіада-2022 вже точно стала останньою у кар'єрі. Наступним місцем проведення Зимової Олімпіади стане Італія, а саме міста Мілан і Кортіно-д'Ампецца. Їх представити на церемонії закриття, як і всю країну, що зустріне спортсменів і вболівальників світу вже через чотири роки...
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"