Повітряні маси із перевищеним рівнем концентрації діоксиду сірки, які виникли через виверження вулкану Кумбре-В'єха на Канарських островах, переміщаються Європою і вже досягнули території України. Про це на своїй сторінці у фейбуці повідомляє Укргідрометцентр. Перевищення концентрацій SO2 спостерігається не у приземному шарі атмосфери, а на висотах 10-15 кілометрів.
Чи є небезпека для людей
«На повітря, яким ми з вами дихаємо, це не впливає значним чином. У випадку випадіння опадів - утворюється слабокислий дощ, який знову ж таки, за словами вчених, не становить суттєвої небезпеки для навколишнього середовища», - заспокоїли в Укргідрометцентрі. Окрім того, через те що синоптична ситуація в Україні зараз є динамічною, повітряні маси доволі швидко переміщуються територією нашої країни і, за прогнозами, зникнуть уже впродовж наступної доби.
Довідка:
Кумбре-В'єха(Старий Пік) — гірський масив і діючий вулкан на острові Ла-Пальма на Канарських островах в Іспанії. Хребет Кумбре-В'єха розміщений приблизно в напрямку північ-південь і охоплює південні дві третини острова. Кілька вулканічних кратерів розташовані на вершині хребта та його боках, найвищий з них вулкан Десеада (1944 м). Він вивергався двічі у ХХ столітті, у 1949 році (lcán San Juan) і знову в 1971 році (Вулкан Тенегія). Нагадаємо, що виверження вулкану Кумбре-В'єха на острові Ла-Пальма розпочалося 19 вересня. Практично одразу розпочалася евакуація людей. Загалом із 83 тисяч жителів острова від початку виверження евакуювали понад 6 тисяч осіб. Лава знищила понад 600 гектарів землі та 1,5 тис. будівель, в тому числі цементний завод. Також наприкінці вересня розпочалося виверження одного із найбільших вулканів на планеті - Кілауеа на Гаваях. А 20 жовтня з'явилося вражаюче відео початку виверження вулкана Асо в Японії.
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"