четвер, 6 лютого, 2025
НТА > НОВИНИ > Тероборона кличе! Як діятиме військове формування і хто до нього потрапить

Тероборона кличе! Як діятиме військове формування і хто до нього потрапить

Зараз територіальна оборона - це менше 600 осіб у всій країні, а має бути близько 11 тисяч

Тероборона кличе! Як діятиме військове формування і хто до нього потрапить

З 1 січня 2022 року в Україні почнуть активно формувати батальйони територіальної оборони в кожній області. Саме вони стануть основою на місцях, щоб дати відсіч ворогу в разі широкомасштабного наступу агресора. Загальна чисельність територіальної оборони у всіх містах становитиме 11 тисяч військовослужбовців. Кожен, хто потрапить у лави тероборони,  пройде навчання на полігоні. Зброю надаватиме Міністерство оборони України. Воно ж організовуватиме і  буде проводити вишколи тероборонівців. Також призначатиме командирів у кожному з регіонів. Отже, як працюватиме територіальна оборона, хто зможе до неї потрапити, - про це йшлося у «Підсумках. Наживо» (щоп’ятниці о 19:00 на NTA).

Як працюватиме тероборона

Кожна область – окрема зона

На Львівщині передбачають створити одну бригаду і сім батальйонів.

«Відповідно до закону, кожна область є зоною територіальної оборони. Наприклад, Львівська область – це  зона територіальної оборони номер 3. Окрім того, у кожному районі утворений район тероборони. В області сім районів, значить - сім районів територіальної оборони», - пояснює начальник відділу оборонної роботи при Львівській ОДА Микола Курус.

За словами секретаря Львівської міської ради, ветерана АТО Маркіяна Лопачака, основна суть закону - мобілізувати всіх резервістів, напрацювати план заходів: що вони повинні робити, як мають проводитися ефективні збори. «Часто виникає запитання: куди треба зриватися на два-три тижні. Натомість це мають бути короткі збори, щоб учасники тероборони постійно могли практикувати свої навики», - пояснює він.

Територіальна оборона і завдання

Головні завдання територіальної оборони прописані у законі 16 пунктами. Основні з них такі:

  •  охорона та захист державного кордону;
  •  забезпечення умов безпеки та сталого функціонування органів державної влади, органів місцевого самоврядування;
  •  забезпечення умов для стратегічного (оперативного, тактичного) розгортання військ (сил) або їхнього перегрупування;
  • охорона і оборона об'єктів та комунікацій;
  •  боротьба з диверсійно-розвідувальними силами, іншими озброєними формуваннями агресора.

Тероборона. Хто до неї потрапить

Передусім, до лав територіальної оборони мають увійти військові резервісти, які пройшли російсько-українську війну на сході країни. Відтак, мають військовий вишкіл і бойовий досвід. Наприклад, до числа таких належить захисник Донецького аеропорту, «кіборг» Олег Височанський. Він отримав поранення у зоні бойових дій, але планує стати частиною тероборони.

«Що таке територіальна оборона? Це те, що може не допустити війни. Масова підготовка і мілітаризація суспільства – це пожива для роздумів ворога, коли він може міцно задуматися про свої втрати і перспективи. Коли йому доведеться робити розрахунки: а що буде, якщо він спробує окупувати нові території України, почати війну», - коментує Олег Височанський.

Цивільних також братимуть

Також можуть долучитися і цивільні громадяни. Головне – мати бажання та бути здоровими. Серед головних вимог – довідка від психіатра, з нарко- тубдиспансера, довідка з МВС, що засвідчує несудимість.

«Територіальна оборони - це п’ятий рід військ. Це сухопутні війська України. Тероборона буде співпрацювати з місцевою владою, але формувати її будуть військові. Це правильно, адже ми не знаємо, яку владу виберуть на півдні і сході України. І щоб не вийшло так, що тероборона складатиметься із потенційних зелених чоловічків», - говорить Олег Височанський.

Антон Петрівський раніше був на фронті, а нині веде активну громадську діяльність у Львові. До новоствореної львівської тероборони готовий вступити хоч завтра.

«Якщо я не поїду на фронт, то буду брати активну участь в територіальній обороні. Також закликаю всіх свідомих чоловіків, щоб вони долучались до таких речей. У часи війни треба вміти захищати свою державу. Це  обов’язок», - наголосив учасник російсько-української війни Антон Петрівський.

Наразі у територіальній обороні служать 580 людей у цілій Україні. Цифра має досягнути щонайменше десяти тисяч військовослужбовців. Загалом в державі є понад 200 тисяч військових резервістів. В українських містах поки активно триває кампанія набору резервістів до територіальної оборони. Олеся Головач    

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"