середа, 5 лютого, 2025
НТА > НОВИНИ > Трапляються дуже дивні випадки. Директор Центру легеневого здоров’я про сучасний перебіг Covid-19

Трапляються дуже дивні випадки. Директор Центру легеневого здоров’я про сучасний перебіг Covid-19

«Усе залежить від генетики, супутніх захворювань і способу життя кожної людини.»

Трапляються дуже дивні випадки. Директор Центру легеневого здоров’я про сучасний перебіг Covid-19
У лікарнях поменшало хворих на Covid-19, однак медики закликають не легковажити. Про блискавичну пневмонію, чим дивує ця недуга спеціалістів та наслідки ковідної пневмонії – в експрес-розмові з директором Центру легеневого здоров’я Любомиром Раком у програмі «Формула здоров’я» на телеканалі NTA.

Буває, що сатурація у пацієнта нижча 80, а він себе нормально почуває

– У якому стані пацієнтів госпіталізують до Центру легеневого здоров’я?

– Кількість пацієнтів зараз зменшилася, однак практично усі вони є важкими. Це є запущені пневмонії, які лікувалися удома тижнями. Звертаються до нас: ой щось недобре, задишка. Ми робимо рентген і бачимо, а там пневмонія, що практично тільки верхівка легень працює. До того ж «ковід» молодшає.

Найважчі ускладнення мають ті,  у кого діабет, ожиріння. Трапляються дуже дивні випадки – сатурація нижча 80, а людина себе нормально почуває (звикло, якщо сатурація 90, то це вже реанімація, а нижче 93  – потрібно подавати кисень пацієнту). А рентген показує невелике затемнення. Є й такі, що мають сатурацію 90 і вище, а на легенях живого місця немає. По-різному буває. Напевно, усе залежить від генетики, супутніх захворювань і способу життя кожної людини.

Найважчі пацієнти з супутніми патологіями

– Яким є середньостатистичний портрет пацієнтів Центру легеневого здоров’я?

– Найчастіше до нас потрапляли ті, хто має супутнє захворювання, такі як: онкологія, діабет, зайва вага, ті, хто мали якусь супутню легеневу патологію хронічну. Важкими пацієнтами також були ті, хто мали патологію крові. Дуже багатьох нам довелося витягувати. – Чи є випадки дивного перебігу коронавірусної хвороби? – По-різному, є такі пацієнти, що в легенях живого місця немає, а за кілька днів дивишся – картина вже покращилася і все нормально. Є й такі, що спочатку невелике затемнення внизу легень, а вже увечері – практично тільки верхівки працюють.

Є й такі, що у нас затримуються на півтора місяці

Ведемо їх по протоколу лікування, також наші лікарі починають комбінувати різні препарати. У більшості вдається таких пацієнтів витягнути. Є й блискавичні форми перебігу хвороби. – Який термін лікування у стаціонарі пацієнтів з ковідною пневмонією? Середній термін – десь в межах 14-ти днів. Є пацієнти, які виходять за 10 днів, а є й такі, що у нас затримуються на півтора місяці.

Фіброз легень – ускладнення після ковідних пневмоній

– Які наслідки ковідної пневмонії?

– Це – фіброз легень, фіброзне переродження легеневої тканини, але, на щастя, воно відновлюється. Це тканина не виконує своєї функції і ми бачимо, що на рентгені є затемнення. Тут треба тільки час. Якщо сатурація низька, тобто легеня не виконує своєї функції, то потрібний тільки кисень і час. Більше перебувати на свіжому повітрі, якогось спеціального лікування для таких пацієнтів немає.

Олена Івашків

Головне фото: Твоє місто

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"