Про звільнення села Макіївка на Луганщині стало відомо 13 листопада: участь у деокупації брали десантники 80 ОДШБр. Вони показали вулиці звільненого села та, як їх зустрічали нечисельні мешканці, які залишилися в Макіївці і понад 8 місяців були не лише в окупації, а й під постійними обстрілами. У селі майже нема вцілілих будинків. [video width="640" height="360" mp4="http://www.nta.ua/wp-content/uploads/2022/11/signal-2022-11-13-21-15-41-036.mp4"][/video] Як розповіли десантники, люди не приховували, що чекали на звільнення. Багато хто хотів робити фото із захисниками. [caption id="attachment_433606" align="aligncenter" width="1600"] “Ми вас так чекали”, – десантники 80-ї бригади разом із мешканцями, родиною Олени та Олександра Коливайко.[/caption] Коли вдалося вигнати ворога, мешканці Макіївки почали виносити та показувати покинуте росіянами у хатах "добро". Зокрема, ящики із набоями, боєприпасами, гранами, АГС-17, протитанкові гранатомети тощо. За словами одного із захисників: "у деяких населених пунктах окупанти покидали ще більше трофеїв, але й тут урожай вдався хороший". Також розповів, що у невеликому селі ворог зазнав величезних втрат особового складу. Село Макіївка розміщене від Сватового трохи більше аніж за 30 кілометрів і за 24 кілометри від Кремінною, воно виводить на трасу Сватове-Кремінна, що є важливою логістичною артерією окупантів. Міністерство Оборони України підтвердило звільнення села Макіївка Луганської області.
«Село Макіївка, що на Луганщині – під контролем України! Жодного вцілілого будинку, розруха і смерть - наслідки «русского міра», що панував тут вісім місяців», – йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, як повідомив Генштаб ЗСУ 15 листопада, у Кремінній війська РФ втратили управління окремими підрозділами. Рашисти планують втекти зі своїх рубежів. Нагадаємо, 5 листопада деякі російські медіа повідомили про величезні втрати росіян біля Макіївки. Вони посилалися на свідчення військового, який вижив, Олексія Агафонова. Він розповів, як батальйон 2 листопада привезли на лінію зіткнення і наказали окопуватися та утримувати лінію оборони.
“У нас на батальйон було три лопати, забезпечення взагалі ніякого не було. Ми, як змогли, окопалися, а під ранок почався обстріл – артилерія, “гради”, міномети, коптери, нас просто розстрілювали. Коли все почалося, офіцери одразу втекли. У перервах між обстрілами ми намагалися окопуватися, але нас одразу вираховували коптери і просто розстрілювали. З 570 осіб цілі 29, ще 12 поранені, решта – все”, – розповів Агафонов.Відео, фото: надане воїнами 80 ОДШБр
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"