Олімпіада-2022 поступово наближається до розв'язки: спортсменам залишилося провести три змагальні дні, за які розіграють ще 17 комплектів медалей. Сьогодні перший день у Пекіні, коли обійшлося без виступів українських спортсменів.
Норвегія, Німеччина, США…
За підсумками нинішнього дня Норвегія ще більше зміцнила лідерство у медальному заліку: Німеччина відстає уже на чотири золоті медалі, має лише теоретичні шанси стати лідером. За кількістю медалей Норвегія теж на першому місці – 29 нагород. У топ-10 порівняно з попереднім змагальним днем відбулася одна суттєва зміна: Швеція піднялася на три позиції і тепер іде четвертою, обійшовши Китай. Усього в медальному заліку 28 країн – стільки різних команд здобули принаймні одну нагороду в Пекіні-2022. Україна продовжує йти на 23-му місці з одним сріблом (фрістайліст Олександр Абраменко).
Карма у фігурному катанні
Найбільша драма дня сталася у фігурному катанні. 15-річна Каміла Валієва, яку спіймали на допінгу, але потім за рішенням CAS дозволили виступити, була лідеркою після короткої програми та головною фавориткою на золото. Проте фігуристка несподівано провалила прокат довільної програми, двічі впала та загалом зірвала абсолютну більшість стрибків.
Щойно фігуристка вийшла з льоду, її тренерка Етері Тутберідзе зустріла її словами: «Чому ти так усе опустила, чому перестала боротися взагалі після акселя? Поясни!»
Врешті Каміла опустилася на четверту сходинку та залишилася без медалі. Це означало, що квіткова й медальна церемонії для жінок на цій Олімпіаді все ж відбулася. До цього Міжнародний олімпійський комітет (МОК) і Міжнародний союз ковзанярів (ISU) домовилися, що церемоній не проводитимуть, якщо серед призерок буде Валієва, адже наслідки її допінг-статусу залишаються невизначеними, а слідство триває. На п'єдестал піднялися інші фігуристки ОКР, які теж тренуються в Тутберідзе, Анна Щербакова (золото), Алєксандра Трусова (срібло) та сюрприз змагань – японка Каорі Сакамото (бронза).
Завтра – прощання з біатлоном
Збірна України поступово завершує виступи на Олімпіаді-2022: за останні чотири змагальні дні на дистанцію в заключних гонках вийдуть лише біатлоністи та лижники. Завершуватимуть свій виступ на Олімпіаді біатлоністи в один змагальний день, коли відбудеться два масстарти. За оригінальним планом, жіночий масстарт мав відбутися в суботу, 19-го лютого, однак через погіршення погодних умов його перенесли теж на п'ятницю, 18-го лютого. Тому жіночий та чоловічий масстарт на Олімпіаді-2022 відбудуться один за іншим. І в обидвох гонках буде українське представництво. У жінок точно на старт вийде Юлія Джима, а другою запасною є Анастасія Меркушина (потрібно, аби дві спортсменки відмовилися від старту). У чоловіків – Дмитро Підручний і Артем Прима дебютують у масстарті на Олімпійських іграх. Остаточний старт-лист на масстарти опублікують за дві години до старту.
Розклад виступів українців на Олімпіаді-2022: чотирнадцятий день (п'ятниця, 18-го лютого)
- 09:00. Юлія Джима, Анастасія Меркушина (друга запасна): біатлон, масстарт
- 11:00. Дмитро Підручний, Артем Прима: біатлон, масстарт
Блашко повернулася, але пізно…
Жіноча збірна України з біатлону завершує Ігри у повному складі. Уже після естафетної гонки з ізоляції вийшла Дарія Блашко, яка через позитивні тести на коронавірус пропустила всі олімпійські змагання. Блашко потрапила на ізоляцію у переддень жіночої індивідуальної гонки, яка мала стати для неї дебютною у кар'єрі на Олімпійських іграх. Дарія навіть потрапила в заявку України на ту гонку, але через позитивні тести не вийшла на дистанцію. Це сталося 6-го лютого – і лише 16-го, тобто через 10 днів Блашко отримала можливість повернутися до розташування команди. Хоча сама біатлоністка каже, що жодних симптомів у неї не було. А період на ізоляції був складним.
«На ізоляції почувалася добре, тренувалася щодня. Але після отримання результатів тестів ти просто втрачаєш надії вийти якомога швидше з карантину. І просто чекаєш на негативний тест. Симптомів жодних. Зараз у мене дивне відчуття, бо відсиділа 10 днів у карантині, а тепер готова гори перевертати. Дебютна Олімпіада запам'ятається перебуванням на карантині? Так і є. Коли приїхали в олімпійське селище, відчувала свято, а зараз усе по-іншому. Дивлюся на все іншими очима, без ажіотажу, спокійніше», – розповіла Блашко в коментарі для Суспільне.Спорт.
Уперше без коронавірусу
Сьогодні зранку оргкомітет Олімпіади на своєму офіційному сайті опублікував статистику тестів на коронавірус за останню добу. Вперше за час проведення тестів у Пекіні (з 23-го січня) не виявлено жодного позитивного тесту на коронавірус. Усього за останню добу провели 68 977 тестів.
Завершення кар’єри після допінгу
Як ми вже повідомляли, українська лижниця Валентина Камінська здала позитивний допінг-тест саме на Олімпійських іграх у Пекіні. У своєму інстаграмі вона опублікувала пост, в якому звернулася до фанатів, заявивши, що завершує свою спортивну кар'єру.
Переглянути цей допис в Instagram
Курйоз дні та зламана ключиця
Фінський фрістайліст Йон Саллінен зіткнувся з телевізійним оператором під час стрибка в Пекіні. Він виступав у кваліфікації лижного гаф-пайпу і під час одного зі стрибків врізався чоловіка з камерою та впав сам.
«Сподіваюся, що з оператором все гаразд, мені шкода. На передостанньому стрибку я розігнався неналежним чином і приземлився надто глибоко. А на останньому стрибку влучив лижами на свіжий сніг і зачепив оператора», – розповів Саллінен.
Унаслідок падіння спортсмен зламав ключицю. Він вийшов на другу спробу, але через біль не зміг добре виступити і не пробився у фінал. Буває і таке…
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"