п’ятниця, 10 січня, 2025
НТА > НОВИНИ > У Харкові розмитнили трьох пінгвінів Гумбольдта для зоопарку

У Харкові розмитнили трьох пінгвінів Гумбольдта для зоопарку

У Харкові розмитнили трьох пінгвінів Гумбольдта для зоопарку

Харківська митниця спільно з представниками ветеринарно-санітарного контролю оформила трьох чудових самочок пінгвінів Гумбольдта – Маргарет, Агату та  Шарлотту. Вони прибули з Німеччини до Харківського зоопарку за програмою Європейської асоціації зоопарків і акваріумів для збереження та розмноження. Про це повідомив пресцентр Державної митної служби України. Пінгвіни прибули в Україну літаком, подолавши у повітрі дві тисячі кілометрів та одразу продовжили  подорож до свого нового дому – Харківського зоопарку, де на них чекав спеціальний вольєр, у якому створені максимально комфортні умови. Світова популяція  пінгвінів Гумбольдта (Spheniscus humboldti) постійно зменшується. Зараз їх залишилося близько 12 000 пар, вид занесений до Червоної книги Міжнародного союзу охорони природи.

«У зоопарку відзначають, що на теперішній момент такі пінгвіни перебувають тільки в Харкові. Більше в Україні пінгвінів Гумбольдта немає. Тому це унікальна подія для регіону», – йдеться в повідомленні.

Пресцентр також наголосив, що митниця сприяє законному та безпечному переміщенню тварин для підтримки іміджевого статусу одного з найкращих зоопарків України, співпраця в цьому напрямку триває. У подальшому планується ввезення самців пінгвінів, тож є надія, що чисельність екзотичних птахів у новій оселі збільшуватиметься. Пінгвін Гумбольдта – вид птахів, названий на честь німецького вченого Александера фон Гумбольдта. Популяція перебуває в зоні ризику, тому охороняється, згідно із законами США. За розміром схожий із магеланським пінгвіном. Досягає довжини 65-70 см і ваги близько 4-4,7 кг. Самці трохи більші за самиць. Зовнішність обидвох видів схожа (чорні спина та голова, біле черево), за винятком того, що у пінгвіна Гумбольдта одна, а не дві білі смуги, що йдуть через горло. Нагадаємо, що вперше за тривалий час в Україні народилося тапіреня у Харківському екопарку й оселився бегемот в Одеському біопарку. Тапірчику вже виповнилося 22 дні, вона набрала кілограм ваги на молоці та смаколиках. У екопарку її назвали Доллі. Дворічного бегемотика Нільса Одеському біопарку безкоштовно передав зоопарк Кельна – за європейською програмою збереження та розмноження видів. Маленького гіпопотама вже можна побачити у зимовому вольєрі. Принаймні, якщо поталанить, і він вийде до вас із басейну. Зазначають, що це чотириста кілограмів щастя.

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"