середа, 5 лютого, 2025
НТА > НОВИНИ > У Львові відкриють виставку артефактів війни, застиглих у смолі

У Львові відкриють виставку артефактів війни, застиглих у смолі

Виставка є великим нагадуванням про те, що навіть найменші травми війни не варто ховати у довгий ящик забуття

У Львові відкриють виставку артефактів війни, застиглих у смолі

У вівторок, 8-го серпня, о 17:00 у Львівському муніципальному центрі відкриють виставку «Артефакти незламності у смолі: експозиція Музею фрагментів війни у Львові». Раніше її показували у Лондоні, Тбілісі та Одесі. Про це повідомила пресслужба Львівської міської ради. Музей артефактів війни налічує 300 предметів та історій. Артефакти зібрали під час повномасштабної війни та «законсервували» у прозорих кубах. Серед них можна побачити предмети, які воїни «Азова» пронесли крізь полон після оборони «Азовсталі», та кристал солі зі Соледара. Зараз музей існує у форматі онлайн-платформи, де представлені всі артефакти. На сайті можна переглянути предмети та прочитати інформацію про історію, яка стоїть за кожною річчю. Частину артефактів презентують на виставці.

«Виставка є великим нагадуванням про те, що навіть найменші травми війни не варто ховати у довгий ящик забуття. Їх треба пам’ятати й опрацьовувати, аби жити повноцінно жити далі. У випадку Музею фрагментів війни таке опрацювання стає ще й арт-об’єктом, який інформує світ про напад Росії на Україну», – додали в Муніципальному мистецькому центрі.

Виставку можна відвідати щодня до 8-го вересня, з 10:00 до 21:00 в Львівському муніципальному мистецькому центрі за адресою вулиця Стефаника, 11. Нагадаємо, що у квітні у Варшаві провели виставку «І відкрилися небеса», присвячену реставрації фресок Франциска Екштайна (1740-ий рік) Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла УГКЦ. У заході брали участь настоятель Гарнізонного храму Тарас Михальчук, а також священик Андрій Сіданич. Раніше у Львові відбулася виставка зі серії «(Не)ВигаданіКазки» художниці з Бахмута Марії Вишедської. Вона стала відомою через інстаграм, у якому розповідала історії про рідний регіон та евакуацію через війну.

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"