порівняно з початком повномасштабного вторгнення. При цьому її посилення після Нового року не планують. Про це на брифінгу повідомив начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач.
«На першому етапі більше людей призвали, потім темпи мобілізації постійно знижувалися, зараз вони на набагато нижчому рівні, ніж на початку», – сказав він.
За словами офіцера, з 24-го лютого в Україні триває мобілізація і від самого початку війни не відбувалося жодних хвиль мобілізації. Горбач пояснив, що кількість мобілізованих залежить від ситуації на фронті, проте всі показники планові. Він додав, що Генштаб розраховує показники за кількістю особового складу та проводить планову мобілізацію.
«Стверджувати, що після Нового року відбудеться чергова хвиля не можна. Всі фактори, які на це впливають, давно враховані. І той фактор, що в Росії пройшла мобілізація, за заявками призвано від 200 до 300 тисяч громадян, все давно враховано. Зараз ми працюємо за планом, жодних хвиль не передбачається», – пояснив він.
Горбач зазначив, що призивають насамперед тих, хто вже має досвід проходження військової служби, а краще – досвід участі у антитерористичній операції або операції Об’єднаних сил.
«Також призов іде і громадян, які не проходили військової служби. Але цю категорію в обов’язковому порядку направляють для навчання в навчальні центри або у вищі військові навчальні заклади. Мінімальний термін – один місяць індивідуальної підготовки. А далі, в залежності від складності спеціальності, термін може бути набагато більшим», – пояснив він.
За словами Горбача, практично всі спеціальності потрібні для комплектування Збройних сил України й інших формувань.
«У відсотковому плані ми більше призиваємо загальновійськових спеціальностей: стрільців, танкістів, але не можна сказати, що нам не потрібні зв'язківці, шифрувальники і так далі. Потрібні всі, але деяких ми призиваємо більше, деяких – менше», – пояснив офіцер.
Нагадаємо, що в Збройних силах України виникла потреба в компенсації втрат і відновлені тих воїнів, які отримали поранення. Про нову хвилю мобілізації планують говорити публічно вже наступного року. Рівень військової загрози з боку Білорусі зростає. Однак українські сили відстежують ситуацію і вживають відповідних заходів. У цьому запевнив командувач об’єднаних сил Збройних сил України генерал-лейтенант Сергій Наєв.
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"