субота, 11 січня, 2025
НТА > НОВИНИ > У Польщі виникнув скандал через корабель із нібито російським вугіллям

У Польщі виникнув скандал через корабель із нібито російським вугіллям

У морському керуванні Щецина запевняють, що вугілля з Казахстану, сенатор Кшиштоф Брейза стверджує, що з Росії

У Польщі виникнув скандал через корабель із нібито російським вугіллям

Сенатор від опозиційної партії «Громадянська коаліція» Кшиштоф Брейза заявив про те, що в Польщу начебто прибуло судно з вугіллям із Росії. Про це повідомив польський сайт Onet.

«Нещодавно до Польщі дісталося понад мільйон тонн вугілля з російських портів. Перевезення на невеликих суднах, щоби не впадати у вічі, з Ленінградської області здійснюють російські моряки. Сьогодні я надам документи та записи, що підтверджують цю практику», – написав сенатор у твітері.

До свого допису він додав відео з прибуттям корабля Roseburg та заявив, що судном керували громадяни Росії.

«У понеділок після 1:00 ночі в Щецині ми зареєстрували корабель Roseburg, за моїми даними, капітан і команда – росіяни. Він привозив вугілля з Виборзького порту. Документи та перевірка проводить група з 3-ох колег)»,– зазначив сенатор.

Морське відомство в Щецині, куди заходив корабель, відповіло політику, що вугілля з Казахстану, незважаючи на російський екіпаж. За інформацією Onet, судно Roseburg вже вдруге цього року заходило до порту Щецина. Сенатор стверджував, що в Польщу з Росії могло потрапити до мільйона тонн вугілля. У відомстві спростовують слова опозиційного політика та заперечують, що йдеться про вугілля з Росії.

«У результаті співпраці зі службами національної податкової адміністрації ми отримали інформацію про те, що країною походження вугілля у зазначених сенатором випадках був Казахстан, і цю інформацію теж передали сенатору», – заявила прессекретар морського керування в Щецині Єва Вечорек.

За словами представника управління, результати розслідування спростували надходження вугілля з Росії.

«Агент судна подав усі необхідні, відповідно до міжнародних конвенцій, документи, в тому числі декларацію вантажу, що містить інформацію про тип і кількість вантажу. Митні процедури, контроль за перевіркою походження товару, що перевозиться, та дотримання щодо цього введених Євросоюзом санкцій належать до компетенції митного та податкового управління»,– пояснила Вечорек.

Водночас Брейза стверджує, що в минулому були випадки, коли документи підробляли.

«Не вірте у це. Декілька років тому ми мали справу з вугіллям з Донбасу, росіяни фальсифікували документацію», – сказав він на своїй пресконференції.

Нагадаємо, що Варшава звернулася до Києва щодо відкликання скарги зі Світової організації торгівлі (СОТ) у справі експорту українського зерна. На думку польської влади, це створить сприятливий клімат для подальших переговорів щодо врегулювання кризової ситуації.

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"