Місцеві громади можуть закуповувати засоби радіоелектронної боротьби у цивільних виробників для протидії російським ракетам і дронам. Таку думку висловив речник Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат у прямому ефірі спільного національного телемарафону «Єдині новини». За його словами, зараз є чимало цивільних підприємств, які долучені до виготовлення систем радіоелектронної боротьби.
«Зараз у цьому напрямку ведеться активна робота. І це те, що можуть закупляти місцеві громади, тобто залучати ресурс для того, щоб зберегти життя. Зброю ж не купиш – стрілецьку, гармати, і протиповітряну оборону не купиш», – зазначив він.
Натомість, за його словами, засоби радіоелектронної боротьби працюють проти дронів, тож можна впливати на повітряні напади противника. Адже ракету можна відвести, тоді вона не долетить до своєї цілі. Ігнат додав, що керівники певних компаній уже думають про те, як захистити свої об’єкти.
«За цим майбутнє. Не потрібно витрачати дорогі ракети, якщо можна таким чином зупинити ворога», – пояснив речник Повітряних сил ЗСУ.
Як відомо, під час ракетної атаки у ніч на 13-те січня Росія завдала удару по Україні, застосувавши крилаті, аеробалістичні, балістичні, авіаційні, зенітні керовані ракети та ударні дрони. Українська протиповітряна оборона знищила 7 зі 37-ми крилатих ракет. Водночас у Повітряних силах зазначили, що понад 20 засобів повітряного нападу, що не потрапили в статистику збитих, не досягнули своїх цілей, внаслідок активної протидії засобами радіоелектронної боротьби. Нагадаємо, командувач Повітряних сил Збройних сил України Микола Олещук заявив, що Україна прийме будь-яку допомогу партнерів щодо багатоцільових літаків, штурмової авіації, вертольотів. Водночас постачання винищувачів F-16 наразі в пріоритеті. Спільне виробництво артилерійських боєприпасів з країнами-партнерами є одним із найважчих. Причиною цього є дефіцит пороху та вибухової речовини у світі.
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"