Про це повідомили у відомстві у відповіді на запит журналістів Громадського.
У Міноборони зазначають, що одночасно триває вдосконалення роботи військово-лікарських комісій (ВЛК). Зокрема, впроваджується цифровізація процесів, а також аналізуються помилки, які виникали під час медоглядів.
«Триває активна робота щодо аналізу похибок та непорозумінь, які мали місце під час проведення медичного огляду ВЛК, та розробки системного рішення, що дозволить запобігти їм у майбутньому», — повідомили у відомстві.
Там наголошують: ВЛК визначає лише придатність до служби. У разі незгоди з висновком його можна оскаржити — як у досудовому порядку, так і через суд.
За даними Міноборони, у 2025 році провели 318 перевірок діяльності ВЛК при ТЦК та СП, у результаті чого змінили понад 130 керівників комісій.
Серед ключових змін, які готують у відомстві:
- інтеграція державних реєстрів, зокрема системи «Оберіг», баз даних поліції та прикордонників;
- повноцінний запуск електронного кабінету в застосунку Резерв+;
- доступ лікарів ВЛК до цифрових медичних історій пацієнтів;
- удосконалення взаємодії між ТЦК, поліцією та військовим управлінням;
- перехід до цільового залучення фахівців — водіїв, медиків, зв’язківців, ІТ-спеціалістів — відповідно до потреб армії.
У Міноборони пояснюють, що такий підхід дозволить підвищити якість мобілізаційного ресурсу та зменшити соціальну напругу.
Водночас деталі практичної реалізації принципу «професійної відповідності» наразі уточнюються
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"