Як пише The Detroit News, тунця виловили поблизу узбережжя міста Ома, префектура Аоморі, на півночі Японії. Вага риби – 276 кг, що дорівнює масі середнього самця грізлі.
Рибу придбала японська мережа ресторанів суші з зіркою Michelin – Onodera Group – у співпраці з гуртовим постачальником Yamayuk. Як повідомляють представники Onodera, тунець буде доступний у меню 13 ресторанів мережі.
Аукціон, який відбувся на світанку 7 січня у відомому рибному ринку Тойосу в Токіо, щорічно стає центром уваги завдяки рекордним цінам на рибу. Цього разу тунець продали за понад приблизно 4 600 доларів за кілограм.
73-річний рибалка Масахіро Такеучі, який виловив тунця, розповів, що риба була «товстою, як корова». Улов зробили традиційним методом – за допомогою вудок із наживкою, а не траловими сітями, які є більш популярним методом вилову блакитного тунця.
Тунець з Ома, який належить до виду тихоокеанського блакитного тунця, високо цінується суші-шефами за унікальний баланс жиру в м'ясі. Раціон цього тунця, що включає кальмари та жирну сайру, а також життя у холодних водах, надають його м’ясу особливого смаку.
Риба традиційно ловиться у протоці Цуґару – це місце, де тунці мігрують між Японським морем і Тихим океаном. Через високу якість улову Ома називають «найвідомішим тунцевим містом Японії».
У 2019 році в Токіо продали іншого тунця з Ома вагою близько 278 кг за $3,1 мільйона – це найдорожча риба, продана на аукціонах із 1999 року, коли почали вести записи.
Повернення популяції тунця
Тихоокеанський блакитний тунець – один із найбільших і найшвидших видів риб у світі. Вони здатні здійснювати тривалі міграції між берегами Японії та Каліфорнії.
Через надмірний вилов у 2017 році популяція виду скоротилася до менше ніж 3% від історичних максимумів. Це призвело до міжнародної угоди щодо обмеження вилову. Завдяки квотам і зусиллям зі збереження, популяція тунця почала відновлюватися.
За даними Міжнародного фонду сталого рибальства, у 2022 році популяція тунця сягнула 23% від рівня незайманих вод, перевищивши ціль у 20%, встановлену на 2034 рік.
Американське агентство NOAA Fisheries також підтверджує, що обмеження вилову сприяють швидшому відновленню виду, оскільки молоді риби мають змогу розмножуватися у сприятливих умовах.
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"