Про це повідомила представниця товариства «Просвіта» Галина Куц.
За її словами, інцидент стався 9 березня біля пам’ятника Шевченку під час заходу, присвяченого 212-й річниці від дня народження Кобзаря. Учасники акції розпочали подію з хвилини мовчання, після чого прикріплювали на укриття біля пам’ятника декоративні цифри «212», які намалювали учні Люботинської школи.
У цей час до них підійшов охоронець саду Шевченка. Коли учасники пояснювали мету акції, чоловік заявив, що «не розуміє цієї мови». Після цього до ситуації долучилися поліцейські, які перебували неподалік.
Згодом правоохоронці привели до учасників заходу керівника охорони. Він вибачився за інцидент. Учасники акції погодилися прийняти вибачення за умови, що чоловік прочитає вірш Шевченка. Йому передали примірник «Кобзаря», після чого він зачитав один із творів поета.
У КП «Центральний парк», яке відповідає за територію саду Шевченка, заявили, що з’ясовують усі обставини ситуації.
Речник підприємства Андрій Кравченко перепросив у присутніх за інцидент і зазначив, що така поведінка є неприйнятною. За його словами, на підприємстві проведуть внутрішню перевірку.
«Наскільки мені відомо, серед нашого штату немає людей, які не розуміють української мови. Ми обов’язково з’ясуємо, чому сталася така ситуація», — зазначив він.
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"