середа, 5 лютого, 2025
НТА > НОВИНИ > Летітимуть на Москву і Санкт-Петербург. Україна випустить тисячі далекобійних безпілотників

Летітимуть на Москву і Санкт-Петербург. Україна випустить тисячі далекобійних безпілотників

У 2023 році обсяги виробництва та поставок українських безпілотників зросли у 120 разів

Летітимуть на Москву і Санкт-Петербург. Україна випустить тисячі далекобійних безпілотників

Україна у 2024 році виготовить тисячі безпілотників дальнього радіусу дії, здатних завдавати глибокі удари по Росії. Уже зараз є близько 10 компаній, які виробляють безпілотники, що здатні долітати до Москви і Санкт-Петербурга. Про це повідомив віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров в інтерв'ю «Reuters».

«Зростає категорія безпілотників-камікадзе дальнього радіусу дії – 300, 500, 700 і 1000 кілометрів. Два роки тому цієї категорії не існувало... взагалі», – зазначив Федоров.

За словами міністра, нещодавня серія ударів по нафтових об'єктах Росії відображає прогрес України в швидкому розвитку ринку безпілотників, збільшенні його фінансування. Держава у процесі виступає в ролі венчурного інвестора. Федоров зазначив, що в рамках ініціативи BRAVE1, яку започаткував уряд торік, військово-технічним стартапам виділили близько 2,5 мільйонів доларів США у вигляді грантів. У 2024-му ця суму планують збільшити приблизно в 10 разів.

«Ми будемо боротися за те, щоби фінансування стало ще більшим», – зазначив він.

На відміну від Росії, де у виробництві безпілотників домінує держава, переважна більшість виробників БпЛА в Україні є приватними. За словами Федорова, лише одна із десяти компаній, чиї безпілотники можуть літати в регіони навколо Москви або Санкт-Петербурга, є державною. За словами Федорова, у 2023 році обсяги виробництва та поставок українських безпілотників зросли у понад 120 разів. Федоров повідомив, що згоден із оцінкою керівника ГУР Кирила Буданова про те, що Київ досяг «певного роду паритету» з Москвою у виробництві безпілотників дальнього радіусу дії. У ситуації, коли не вистачає артилерійських снарядів, України робить ставку на дрони.

«Нам потрібно діяти в антибюрократичний спосіб. У цьому суть прориву у війні технологій. Ми і надалі будемо робити на це ставку, працювати в цьому напрямку. Тому що технології дійсно можуть нас врятувати», – повідомив Федоров.

За його словами, у 2023-му законтрактували понад 300 000 безпілотників різних типів і понад 100 000  відправили на фронт. Він зазначив, що «ці цифри не включають волонтерські поставки, які є «значним внеском».

«Ми зняли податки на комплектуючі до БпЛА, спростили процедуру укладання контрактів, а також процедуру утилізації. Іншими словами, ми взяли всі перешкоди, з якими стикалися компанії приватного сектору, і вирішили їх за шість місяців, ухваливши всі необхідні закони та постанови», – повідомив Федоров.

Приватний сектор, за його словами, також стримувала державна монополія на виробництво боєприпасів для безпілотників. Три місяці тому Україна прийняла постанову, яка скасувала цю державну монополію, а пізніше зупинила окрему монополію на виробництво артилерійських снарядів і ракет.

«За останні три місяці понад 20 підприємств вже пройшли тестування і можуть передавати боєприпаси державі», – заявив міністр.

Нагадаємо, що Федоров закликає українців навчитися збирати FPV-дрони вдома.

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"