четвер, 6 лютого, 2025
НТА > НОВИНИ > Україна просить Ізраїль продати систему ППО «Залізний купол»

Україна просить Ізраїль продати систему ППО «Залізний купол»

Ізраїль просили прийняти колишніх військових, яким ампутували кінцівки, щоб встановити їм протези, але країна затягувала з цим.

Україна просить Ізраїль продати систему ППО «Залізний купол»
Україна хоче придбати в Ізраїлю систему протиповітряної оборони «Залізний купол» та закликає надавати більшу оборонну допомогу. Попри підтримку українців з боку жителів Ізраїлю, уряд країни залишається у своїй «зоні комфорту».Про це повідомив посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук.Під час пресконференції 7 червня посол повідомив, що Київ хоче придбати ізраїльську систему протиповітряної оборони «Залізний купол» та подібні засоби захисту. Він заявив, що вважає систему «Залізний купол» не зброєю, а інструментом, який рятуватиме життя мирного населення.
«Я хочу, щоб ізраїльський уряд вийшов із зони комфорту і повернувся до реальності. Нам потрібна допомога Ізраїлю... Я маю на увазі, що нам потрібна військово-технічна підтримка; нам потрібен "Залізний купол", який дозволить врятувати наших цивільних жінок і дітей від обстрілів російськими ракетами на нашій території», — цитує слова Корнійчука The Jerusalem Post.
При цьому, посол наголосив, що Україна хоче саме придбати «Залізний купол», а не розраховує на пожертви.Окрім того, він просить Ізраїль підписати передачу з Німеччини в Україну свого протитанкового ракетного комплексу Spike SR.
«Минулого тижня, наскільки я знаю точно, американці дали дозвіл на передачу ракет з Німеччини в Україну, а Ізраїль сказав ні», — сказав Корнійчук.
Відомо, що Ізраїль вже продавав свій протитанковий ракетний комплекс Spike 18 країнам-членам Європейського Союзу та НАТО. Ця система має дальність дії до 32 км і може бути застосована з транспортних засобів, гелікоптерів, кораблів і наземних пускових установок.Посол Корнійчук наголосив, що це не єдиний приклад, коли влада Ізраїлю утримується від допомоги. Наприклад, Україна попросила передати захисні шоломи та захисні жилети та отримала близько 10% від запитуваної кількості.Також Ізраїль просили прийняти колишніх військових, яким ампутували кінцівки, щоб встановити їм протези, але країна затягувала з цим. Корнійчук також підкреслив, що війну в Україні майже не висвітлюють в ізраїльських ЗМІ.
«Жителі Ізраїлю проявляють любов та симпатію до нас. Уряд також проявляє співпереживання у заявах, але коли справа доходить до дій — це щось інше», — сказав посол.
Попри це, він наголосив, що вдячний громадянам, підприємствам та організаціям, які допомагають Україні з першого дня війни та за гуманітарну допомогу, яку надав Ізраїль.
«Ізраїль нічого не винен Україні. Ми не благаємо вас про допомогу. Ми віримо, що з морального боку Ізраїль має долучитися до решти західного світу та допомогти Україні всіма можливими засобами», — сказав посол.

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"