У четвер, 13 червня, США й Україна підписали двосторонню угоду про гарантії безпеки на 10 років. Про це домовилися американський і український лідери Джо Байден і Володимир Зеленський на полях саміту «Великої сімки». Про це повідомила агенція Reuters. Журналісти зазначили, що президент США Джо Байден і президент України Володимир Зеленський підписали 10-річну двосторонню угоду про безпеку, спрямовану на посилення захисту України від російських загарбників. Згідно з текстом угоди, вона має стати кроком на шляху до можливого членства України в НАТО.
«Сторони визнають, що ця угода підтримує міст до можливого членства України в альянсі НАТО», – наголосили медійники.
Також в угоді зазначено, що у випадку збройного нападу або загрози такого нападу на Україну найвищі офіційні особи США й України зустрінуться протягом 24 годин для консультацій щодо відповіді та визначення того, які додаткові оборонні потреби потрібні Україні.
«США мають намір надати довгострокову матеріальну підтримку, навчання та консультування, забезпечення, розвідку, безпеку, оборонно-промислову, інституційну й іншу підтримку для розвитку українських сил безпеки й оборони, здатних захищати суверенну, незалежну, демократичну Україну та стримування майбутньої агресії», – такі нюанси теж розписані в документі.
Як відомо, українська влада вела переговори з Вашингтоном щодо угоди ще з минулого року. Але діалог тимчасово призупинявся під час того, як Конгрес США не міг ухвалити законопроєкт, який передбачав допомогу Україні. Однак після того, як проєкт усе ж схвалили, обговорення відновилися. Як зазначав Володимир Зеленський, Київ працював над тим, аби зробити цю угоду найсильнішою з усіх. Йдеться про збройну, фінансову та політичну підтримку. Український президент також заявляв, що документ зі США є «безпрецедентним, як і належить лідерам підтримки України». Підписання з Україною двосторонніх угод про гарантії безпеки – це фактичне підтвердження того, що та чи інша країна бере на себе певні зобов’язання. Це може бути надання озброєння, фінансова допомога, співпраця, створення спільних виробництв і обмін розвідувальними даними тощо. Нагадаємо, що в четвер, 13 червня, Україна та Японія підписали двосторонню безпекову угоду. Згідно з документом, країни розширюють співпрацю в багатьох напрямках.
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"