середа, 22 січня, 2025
НТА > НОВИНИ > Українці в Пекіні. На що сподіватися від наших спортсменів на Олімпіаді-2022

Українці в Пекіні. На що сподіватися від наших спортсменів на Олімпіаді-2022

Українське представництво на Олімпійських іграх у Китаї буде рекордним – 45 спортсменів у 12-ти видах спорту

Українці в Пекіні. На що сподіватися від наших спортсменів на Олімпіаді-2022

Рівно 10 днів залишилося до початку 24-их зимових Олімпійських ігор, які триватимуть у Пекіні з 4-го по 20-го лютого та включатимуть у себе змагання в 15-ти дисциплінах. Це біатлон, бобслей, скелетон, керлінг, хокей, санний спорт, фігурне катання, шорт-трек, ковзанярський спорт, гірськолижний спорт, лижні перегони, фрістайл, лижне двоборство, стрибки з трампліна та сновбординг. Спортсмени-олімпійці розіграють 109 комплектів нагород. Збірна України у складі 45-ти спортсменів візьме участь у рекордних 12-ти видах спорту. Без нас «обійдуться» у трьох видах спорту – хокеї, керлінгу та ковзанярському спорті. Цього разу українців буде більше, ніж у Пхьончхані-2018, – у Корею їздили 33 спортсмени.

«Добре їжте, носіть капелюха…»

Сьогодні відбулися урочисті проводи збірної України на Олімпіаду до Китаю. Разом із Національним Олімпійським Комітетом його організував телеканал UA: Перший. Зокрема, провели прямий зв'язок з олімпійцями, з якими поспілкувалися міністр спорту Вадим Гутцайт і президент НОК Сергій Бубка, організували майстер-класи з біатлону, гірськолижного спорту та фігурного катання. Загалом вийшло менш пафосно, ніж у випадку з літніми олімпійцями, але тепло та душевно. До українських спортсменів звернувся і президент України Володимир Зеленський. З його «відосика» склалося враження, що він, як і більшість спортивних експертів, мало вірить в успіхи наших олімпійців, адже головний акцент зробив на батьківських порадах «не хворіти, добре їсти та носити капелюха…»

 
Переглянути цей допис в Instagram
 

Допис, поширений Володимир Зеленський (@zelenskiy_official)

На кого розраховує Україна

Та все ж Олімпіада – це насамперед спортивні змагання. Тому вболівальники сподіваються на вдалі виступи, перемоги та медалі, врешті-решт. Попри все, в України є шанси на олімпійські звитяги. І в цьому плані на перший план виходить такий популярний у нас вид спорту, як біатлон.

Квінтет хлопців – без суперечок

У ньому ми вболіватимемо за п’ятьох чоловіків і стільки же жінок. Склад чоловічої збірної сформували заздалегідь: Дмитро Підручний, Артем Прима, Антон Дудченко, Богдан Цимбал, Артем Тищенко. Головний тренер чоловічої команди – словак Юрай Санітра – практично не мав проблем із вибором, адже ці п’ятеро на теперішній момент справді найсильніші. Фаворитом команди є Дмитро Підручний, який декілька років тому ставав чемпіоном світу і зараз подекуди демонструє хороші результати. Чи не єдине, чого бракує, – це стабільності у виступах. Але з набуттям досвіду 30-річний тернополянин поступово долає свої проблемні моменти. Тож коли, як не тепер, нарешті гучно заявити про себе на Олімпіаді?..

Інтриги серед дівчат

У жінок ситуація з вибором була складніше. Словенський наставник Урош Велепец іще раніше зупинився на тріо у складі Юлії Джими, Олени Білосюк (попереднє прізвище – Підгрушна) та Валентини Семеренко. На інші два місця у збірній претендували Дарія Блашко, Ірина Петренко (попереднє прізвище – Варвинець) і Анастасія Меркушина. І тут на перший план вийшли інтриги та навіть сварки. До гучних конфліктів справа не дійшла, але декілька разів спортсменки публічно висловлювали невдоволення. Спочатку не витримала натуралізована росіянка Блашко.

«Оголосили, що я начебто проходжу. Тепер – незрозуміла ситуація. Сподіваюся, що мої результати в сезоні все всім пояснюють. Мають бути якісь критерії, які затверджує міністерство, федерація, НОК. Оскільки це державні справи, а не приватні. Ми всі виступаємо за країну, билися за потрапляння в команду. Сподіваюся, що я пройду до заявки», – заявила вона не без натяків на якусь нечесну гру в кулуарах.

Перед етапом в італійському Антгольці, який закінчився сьогодні, у Федерації біатлону України заявляли, що все вирішать якраз ці гонки: хто краще виступить, той і поїде. Однак у п’ятницю з олімпійського комітету прийшла «рознарядка» терміново назвати п’ятірку біатлоністок-олімпійок. Таким чином у кабінетах у терміновому порядку визначили, що шостою зайвою є Меркушина, яка важко перехворіла на інфекційну хворобу під час сезону, та й загалом провальних гонок у її виконанні вистачало. З’ясувалося, що керівники українського біатлону вирішили складне питання шляхом голосування.

«Оскільки Меркушина не набрала жодного очка у першій половині сезону, ніде не проявила себе, то за цими критеріями вона не потрапила у збірну України. Так проголосували», – пояснив президент Федерації біатлону України Володимир Бринзак.

Анастасія Меркушина (як і Тарас Лесюк) отримала статус першої запасної, тож зможе вирушити на Олімпіаду-2022 лише за умови, якщо хтось із біатлоністок основної команди не зможе поїхати.

«Так, я не є найшвидшою, не стріляю найкраще, але позитивну динаміку в результатах показала. Я насправді впевнена, що має їхати найкраща, бо на Олімпіаді виступатиме не прізвище, а українка. Має їхати той, хто показує найкращий результат навіть у тих умовах, які зараз є. Я не ображаюся», – відреагувала на ситуацію Меркушина.

А взагалі, люди, які зі середини знають те, що відбувається в українському біатлоні, кажуть, що атмосфера в українському жіночому біатлоні не найкраще. Дівчата розділилися відразу на декілька угруповань, і дружби між ними немає. Тому можна швидше прогнозувати успіх чоловіків, ніж жінок… Та все ж сподіваємося, що в Пекіні наші біатлоністки відкладуть особисті амбіції в бік і зможуть продемонструвати, що їхній потенціал усе ж вищий, ніж показують останні результати в Кубку світу, і вони мають усі шанси замахнутися на медалі. Віримо у це. Таким чином Блашко дебютує у складі олімпійської збірної України. А для Джими, Валі Семеренко та Білосюк смак успіху вже відомий – вони чемпіонки Олімпіади-2014. Для Джими та Білосюк пекінська Олімпіада стане третьою у кар'єрі, а ось Семеренко уп'яте поспіль потрапила у склад. Петренко (Варвинець) – вдруге у складі на Олімпіаду. Змагання з біатлону на Олімпійських іграх у Китаї проходитимуть з 5-го по 19-те лютого.

Прогрес фрістайлістів

У цьому виді Україна матиме 5 своїх представників. Експерти стверджують, що у фрістайл цього сезону українці найуспішніші порівняно з іншими дисциплінами – наші лижні акробати взяли 4 медалі на Кубку світу. У фрістайлі квоти іменні – їх здобувають спортсмени, які розташовані найвище в олімпійському кваліфікаційному рейтингу. Але кожну збірну може представити на олімпійських змаганнях не більше 4-ох фрістайлістів в одному виді. На Ігри пройшли дві жінки – Анастасія Новосад і Ольга Полюк, а також троє чоловіків – олімпійський чемпіон Пхьончхана-2018 Олександр Абраменко, Дмитро Котовський і Олександр Окіпнюк. Україна також гарантувала квоту у змаганні змішаних команд, яке вперше відбудеться в історії Олімпійських ігор. До речі, наша збірна взяла дві бронзи у цьому виді на Кубку світу, тож є певні надії і на Пекін-2022. У таких видах фрістайлу, як хафпайп, могул, скікрос, словпстайл / біг-ейр, українці квоти не здобули.

Хто ще з українців їде в Пекін

В інших українських представників у Китаї шансів трохи менше, але вони теж налаштовані здивувати спортивний світ. У фігурному катанні Україну представлятиме 6 спортсменів. Наша збірна в цьому виді отримала і командну квоту. У танцях на льоду змагатимуться Олександра Назарова та Максим Нікітін. У чоловічому фігурному катанні – Іван Шмуратко, жіночому – Анастасія Шаботова. Софія Голіченко й Артем Даренський не здобули самостійних ліцензій у спортивних парах, але зможуть узяти участь у командному олімпійському турнірі. Так само шестеро наших спробують себе у санному спорті: двоє чоловіків – Антон Дукач і Андрій Мандзій, дві жінки – Олена Стецьків і Юліана Туницька, одна пара – Ігор Стахів / Андрій Лисецький. Також Україна зможе взяти участь в естафеті. У Пекіні виступатимуть одразу 7 українських лижників. Серед них 2 чоловіки та 5 жінок: Олексій Красовський, Руслан Перехода, Марина Анцибор, Вікторія Олех, Юлія Кроль, Валентина Камінська та Дарія Рубльова. У шорт-трек поборються 2 українці – Уляна Дуброва (на дистанції 1 500 метрів) і Олег Гандей (500 метрів). У гірськолижному спорті ситуація виглядає так: Україна не має жодного представника на Кубку світу. Але під Олімпіаду для популяризації цього виду спорту по одній квоті виділили для жінок і чоловіків таким слабким збірним, як наша. Тож у Пекін їдуть Анастасія Шепіленко й Іван Ковбаснюк. У стрибках із трампліна синьо-жовті кольори представлятимуть Євген Марусяк, Віталій Калініченко та 18-річний Антон Корчук. Ще в чотирьох видах спорту змагатимуться по одному українцю: у сновбордингу – Аннамарі Данча, у скелетоні – Владислав Гераскевич, у лижному двоборстві – Дмитро Мазурчук, у бобслеї (жіночий монобоб – Лідія Гунько.

Хто транслюватиме Олімпіаду

В Україні офіційним мовником стане Суспільне (телеканал UA: Перший і онлайн-платформа Суспільне Спорт). UA:Перший можна подивитися на сервісах MEGOGO та OLL.TV, також він доступний у пакетах практично кожного кабельного оператора. Тут транслюватимуть Олімпіаду українською мовою та з акцентом на українських спортсменах. Пекінські події можна буде переглянути наживо з 3-4-ої години ранку на сайті наживо до 17-ої години вечора. А з 6-ої години ранку – і на телеканалі. Такий ранній старт ефірів пов’язаний із різницею у часі між Києвом та Пекіном – шість годин.

«Варто зауважити, що на зимовій Олімпіаді видів спорту та дисциплін менше, ніж на літній, проте кількість одночасних трансляцій буде більшою – чотири (ретрансляція UA: Перший і три додаткові плеєри на платформі Суспільне Спорт)», – пояснила головна редакторка спортивних програм Суспільного Олена Кузнецова.

Усі змагання за участю українських спортсменів транслюватимуть в пріоритеті. Як і під час літніх Ігор у Токіо, на цифровій платформі можна буде дивитися відразу декілька змагань. Окрім того, на території України доступні також тематичні телеканали групи Eurosport, яка ще 2015-го року отримала права на повний показ усіх Олімпіад з 2018-го по 2024-ий роки на території Європи. Однак у цьому випадку акценту саме на українських олімпійцях уже не буде. Віталій Павлишин

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"