До них залучили дивізіон надводних кораблів, підрозділи морської піхоти, морська авіація та авіація Повітряних Сил. Про це повідомляє офіційний сайт міністерства оборони України.
З надувними мішенями натовського зразка
Навчання мало декілька етапів. Спочатку корабельну десантну групу привели до вищого ступеня бойової готовності, далі – завантажили особовий склад і техніку, розгорнули корабельну десантну групу до районів формування десанту. Відпрацювання організації протикатерної оборони українські військові здійснювали з виконанням вправ корабельної десантної групи на полігонах бойової підготовки. Епізоди тактичного навчання відпрацьовували за сигналами MTP, які використовують країни-члени НАТО. Крім того, українські моряки здійснювали тактичне маневрування, передавання вантажів на ходу, надавали допомогу аварійному кораблю з висадкою аварійно-рятувальної групи, буксирували пошкоджений корабель тощо. «Тактичні епізоди протикатерної оборони ми здійснювали з виконанням бойових вправ у морські цілі. Долучали бойові розрахунки морської піхоти, які показали високу готовність і добрий вогневий показник, – розповів командир флотилії капітан 1 рангу Юрій Федаш. – Залучали літаки морської авіації. Також особливістю навчання стало й те, що ми вперше використали надувні мішені типу Killer Tomatoes, які використовують у країнах-членах НАТО».
"Бій на висадку" -- морем і повітрям
До наступного тактичного епізоду «Бій за висадку» долучили бомбоштурмову авіацію Повітряних Сил, а також вертольоти вогневої підтримки морської авіації. Висадка морського десанту на необладнане узбережжя відбувалося морем і повітрям. Під час залучення карабельно-катерного складу і бойових розрахунків морської піхоти, яка виконувала бойові вправи з колективної зброї, українські військові відпрацювали тактичний епізод вогневої підтримки військ, що діють на приморському напрямку. «Тактичне навчання корабельної десантної групи було підготовчим. На ньому відпрацьовували злагодженість корабельно-катерного складу, а також командного пункту корабельної десантної групи. В цілому екіпажі показали добрий рівень бойової підготовки», – наголосив Юрій Федаш. Нагадаємо, що декілька днів тому ракетний есмінець ВМС США «Лабун» висунувся у бік Чорного моря для проведення операції «із забезпечення безпеки в регіоні». ВМС США регулярно співпрацюють з союзниками по НАТО і партнерами в Чорному морі.
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"