четвер, 6 лютого, 2025
НТА > НОВИНИ > Українські військові посадили гелікоптер на кратер діючого вулкана Африки

Українські військові посадили гелікоптер на кратер діючого вулкана Африки

За словами експерта, зараз досліджувані вулкани поводять себе досить тихо

Українські військові посадили гелікоптер на кратер діючого вулкана Африки

Українські вертолітники здійснили посадку на кратер діючого вулкана в Африці. Про це повідомив помічник командира 18 окремого вертолітного загону ДР Конго по зв'язках із засобами масової інформації Олександр Савченко у фейсбук-групі загону. За його словами, відповідно до завдань Місії ООН, миротворці 18-го окремого вертолітного загону забезпечили роботу вулканологів на поверхні одного з найбільш активних вулканів Африки - Ньямлагіра. [gallery columns="6" ids="351231,351229,351230,351226,351227,351228"] Основа Ньямлагіра зливається із сусіднім вулканом Ньїрангонго, останнє виверження якого відбулося у травні цього року і забрало життя щонайменше 32 людей. Обидва ці вулкани входять у гірський хребет Вірунга, який є національним природним парком зі списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

«Дослідження вулканічної діяльності є надзвичайно важливим завданням, адже поруч розташоване місто Гома, в якому проживає близько двох мільйонів мешканців. Своєчасне вивчення і прогнозування майбутніх вивержень науковцями дозволяє завчасно попередити місцеве населення про потенційну небезпеку», - зазначив Олександр Савченко.

Він також опублікував видовищні фото з вулкана. [gallery size="full" columns="1" ids="351232"] [gallery columns="1" size="full" ids="351233"] [gallery size="full" columns="1" ids="351234"] [gallery size="full" columns="1" ids="351235"] [gallery size="full" columns="1" ids="351236"] За словами командира 18-го окремого вертолітного загону, полковника Євгена Вакуленка, особливістю таких завдань є виконання польотів на досить великих висотах.

«Наприклад, висота Ньїрангонго сягає 3 470 метрів, а Ньямлагіра 3 058 метрів, що значно ускладнює техніку пілотування вертольоту. Але весь наш льотний склад має необхідні навички для виконання таких завдань, тому це не є для нас проблемою», - повідомив Євген Вакуленко.

Як розповів вулканолог Даріо Тедеско, зараз обидва вулкани поводять себе дуже тихо.

«Та лава, яку зараз можна побачити на Ньямлагіра, перебуває значно нижче рівня, який був раніше. В Ньїрагонго лавового озера не видно взагалі, а отже, ми чекаємо її повернення. Тоді можна буде зробити якісь прогнози, а коли це станеться, поки що невідомо», - зазначив експерт.

Читайте також "Після повеней і пожеж – землетруси та руйнівні вулкани. Чому трясе світ".    

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"