Група хакерів продає в інтернеті секретні військові документи, які містять дані про сучасні системи озброєння країн НАТО та, ймовірно, місію альянсу в країнах Балтії. Витік даних стався в Італії. Про це повідомив ВВС. Хакерам вдалося отримати доступ до даних, пов'язаних із великим європейським виробником зброї – MBDA Missile Systems, європейською компанією зі штаб-квартирою у Франції. Вкрадені дані продають на російських і англійських форумах. Обсяг інформації – 80 Гб, а ціна – 15 біткоїнів (приблизно 321-на тисяча доларів). Хакери стверджують, що вже продали добірку документів як мінімум одному невідомому покупцю. В оголошенні про продаж вкрадених даних хакери стверджували, що мають «таємну інформацію про працівників компаній, які брали участь у розробці закритих військових проєктів», а також «проєктну документацію, креслення, презентації, відео- та фотоматеріали, контракти та листування з іншими компаніями». Безкоштовний зразок даних обсягом 50 Мб, який вдалося переглянути ВВС, включає документи з позначками «Конфіденційно НАТО», «Для обмеженого користування НАТО» та «Нетаємна контрольована інформація». Крім зразка, злочинці надали електронною поштою додаткові документи, у тому числі два з позначкою «Таємно НАТО». Хакери не підтвердили, з яких джерел вони отримали матеріали. MBDA визнала, що стався витік, і у виставленому на продаж пакеті є документи, що належать їй, проте фірма запевняє, що у вкрадених файлах немає нічого таємного.
«Внутрішня перевірка компанії показала, що дані, доступні в інтернеті, не є таємними, ні конфіденційними», – заявили в компанії.
Однак деякі з документів, які, наскільки відомо, викрали з MBDA, позначені як «службова інформація, яка не підлягає розголошенню чи відтворенню». У НАТО, своєю чергою, заявили таке:
«Ми оцінюємо ситуацію з даними, ймовірно, вкраденими з MBDA. Не бачимо жодних ознак того, що порушено недоторканність будь-яких мереж НАТО».
На думку колишнього посадовця, ймовірність того, що ці документи розсекретили, малоймовірна – з огляду на те, що більшість файлів, мабуть, створили в період з 2017-го по 2020-ий рік.
«У НАТО занадто багато таємних документів, але це маркування не марне. Його ставить упорядник даних, і гриф «Таємно НАТО» не застосовують будь-де. Це насправді та інформація, яку НАТО не хоче оприлюднити», – сказав він.
Нагадаємо, що члени НАТО тісно співпрацюють з компаніями оборонної промисловості, щоб забезпечити Україні більше постачань зброї та обладнання в рамках підготовки до тривалої війни з Росією.
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"