субота, 13 червня, 2026
НТА > НОВИНИ > В Україні з'явилося ще одне свято

В Україні з'явилося ще одне свято

Верховна Рада запровадила День української музики. Нове державне свято відзначатимуть щороку у третю суботу вересня.

В Україні з'явилося ще одне свято

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №15206, яким в Україні офіційно запроваджують День української музики. 

Відповідне рішення народні депутати підтримали під час пленарного засідання 27 травня. За документ проголосували 292 парламентарі, голосів “проти” не було.

Як зазначено у пояснювальній записці, дата має символічне значення та пов’язана з фестивалем Червона рута, який відбувся у 1989 році в Чернівці.

Саме 24 вересня 1989 року під час закриття фестивалю вперше публічно прозвучав заборонений на той час гімн “Ще не вмерла Україна”. Тоді події фестивалю активно висвітлювали західні радіостанції, що допомогло привернути увагу світу до прагнення українців до незалежності.

Ініціативу створення Дня української музики представники музичної індустрії озвучили під час зустрічі з керівництвом Верховної Ради у вересні 2025 року.

Серед авторів законопроєкту — Олександр Санченко, Микола Княжицький та голова Верховної Ради Руслан Стефанчук.

Перший фестиваль Червона рута проходив у Чернівці з 17 до 24 вересня 1989 року.

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"