середа, 5 лютого, 2025
НТА > НОВИНИ > Виписують на перший-другий день. У Львівській обласній лікарні відкрили інноваційну операційну

Виписують на перший-другий день. У Львівській обласній лікарні відкрили інноваційну операційну

Виписують на перший-другий день. У Львівській обласній лікарні відкрили інноваційну операційну
Завдяки дороговартісному обладнанню пацієнтам видаляють пухлини підшлункової залози, усувають проблеми у кишково-шлунковому тракті тощо. Усіх прооперованих виписують додому на перший-другий день після вручання. Щороку таких операцій потребують близько 6-7 сотень людей – деталі у програмі «Формула здоров’я» (щосуботи о 19:00 на телеканалі NTA).

Виписують на перший-другий день після операції

Завдяки малоінвазивному методу (хірургічне втручання зі мінімумом розрізів та проколів. – Ред), який прискорює реабалітацію та процес одужання після операції – пацієнти відновлюються швидше. Одна із тих, кого вже встигли прооперувати уЛьвівській обласній клінічній лікарніпані Іванна. Жінка опинилася на операційному столі, бо страждала на хронічну жовчно-кам’яну хворобу та холедохолітіаз, тобто мала порушення відтоку жовчі. Жінку мучили нестерпні болі, тому без втручання не обійшлось би. «В мене ще раніше була операція на жовчний міхур. Його видалили, але печінка виробляла багато жовчі… Тому під час операції мені поставили спеціальний катетер, бо прохідність не могла із тим впоратися», – розповідає про свою патологію прооперована пацієнтка Іванна. Завдяки можливостям надсучасної інноваційної операційної – медики швидко зняли приступ панкреатиту, видалили камінь та встановили пацієнтці стент. Потім його витягнули, відтак патологію успішно усунули. Через 55 хв після операції Іванна вже збирає речі додому. Каже, що почувається добре: «Завтра в моєї коліжанки весілля. Буду танцювати. Те, що можна їсти – буду їсти. Життя триває!»

Зупиняють будь-які види кровотеч

За три тижні з відкриття операційної вже успішно прооперували понад 30 пацієнтів із недугами шлунково-кишкового тракту. Усіх, як і Іванну, виписують додому на перший-другий день після вручання. Завідувач відділення ендоскопії Львівської обласної клінічної лікарні Назар Була пояснює чому відбувається саме так: «Надскладні операції виконуються без будь-якого розрізу. З допомогою гнучкого ендоскопа ми заходимо у відповідну ділянку жовчно-шлункового тракту. Ми маємо надсучасний електро-коагуляційний блок і за його допомогою ми можемо зупиняти будь-які типи кровотеч і відповідати рівню колег, які працюють в Європі. Також в нас є аргоново-плазмовий коагулятор, де ми, по-простому, заварюємо судини за допомогою газу. І таким чином зупиняємо навіть найважчі типи кровотеч. Також ще б хотів похвалитися – ми вперше в Україні використовуємо засіб – це надсучасний препарат, розроблений американською компанією – це є сухий клей для заклеювання будь-яких типів кровотеч шлунково-кишкового тракту».

Львів – центр ендоскопії у Західній Україні

Львів вже давно є центром ендоскопії у Західній Україні, а з можливостями гібридної операційної, як пояснює головний експерт з ендоскопії Львівщини Ярослав Савицький, ще більше пацієнтів отримують доступ до високоспеціалізованої медичної допомоги. Савицький також зазначає, що нова рентген операційна складатиме гідну конкуренцію іншим медзакладам України: «Маю надію, що від цього виграє тільки наш пацієнт». Вартість операційної – 12 мільйонів гривень. Проєкт профінансували Львівська обласна рада разом із меценатами. Таке інноваційне обладнання є тільки в 10 медзакладах України.

Віра Лабич 

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"