субота, 11 січня, 2025
НТА > НОВИНИ > Як діяти, коли землетрус. Інструкція від рятувальників та чи є ризики турецького варіанту в Україні

Як діяти, коли землетрус. Інструкція від рятувальників та чи є ризики турецького варіанту в Україні

Як діяти, коли землетрус. Інструкція від рятувальників та чи є ризики турецького варіанту в Україні

Фахівці ДСНС України підготували покрокову інструкцію для людей на випадок землетрусу: як діяти залежно від того, де перебуваєш на момент поштовхів, як спробувати максимально убезпечити себе. Головна порада - не панікувати, а діяти чітко. Водночас директор Департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС Володимир Демчук під час брифінгу сьогодні заявив, що ризики землетрусу на території України є, але вони далеко не такі значні, як у Туреччині.

"У першу чергу повідомлення про ймовірність землетрусу в Україні поширюється з метою посіяти паніку серед населення. Безумовно, ризики є, але вони не такі значні, як на території Туреччини. І зараз говорити, що Україні загрожують такого ж роду масштабні землетруси, ми не можемо", - цитує його "Укрінформ".

Нагадаємо, 6 лютого у Туреччині та Сирії трапився землетрус, який, за останніми даними, забрав життя майже 8 тисяч людей. За минулу добу у Східній і Центральній Туреччині, а також біля узбережжя Сирії та Індонезії зафіксували сотні землетрусів. Всього за останні дві доби світ сколихнули 265 землетрусів. Нагадаємо,  3 січня, о 15:28 науковці зафіксували землетрус у місті Іршава на Закарпатті. Поштовх відбувся на глибині 6 км із магнітудою у 3,8 бали за шкалою Ріхтера. За класифікацією, землетрус такої сили відчувається всередині будівлі багатьма людьми, натомість майже не відчутний під відкритим небом. 6 лютого землетрус був і біля Одеси. Поштовхи магнітудою 4,6 бали відчули в Румунії. Епіцентр – у Вранчі. Як повідомляє Інститут геології та сейсмології Молдови, в республіці о 03:26 також зафіксували землетрус магнітудою 4,5 бала.

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"