четвер, 6 лютого, 2025
НТА > НОВИНИ > З України масово вивозили товари військового призначення. СБУ викрила злочинців

З України масово вивозили товари військового призначення. СБУ викрила злочинців

Зловмисники організували хитру схему з продажу авіаційних агрегатів за кордон України

З України масово вивозили товари військового призначення. СБУ викрила злочинців

Контррозвідники Служби безпеки України викрили та припинили функціонування каналу незаконного переправлення за кордон авіаційних комплектувальних військового призначення. Про це повідомив сайт СБУ.

«Двоє мешканців Дніпропетровщини організували схему придбання на території України авіаційних агрегатів і комплектувальних до військової техніки з подальшим їх незаконним вивезенням за кордон для потреб військово-промислових підприємств і військових об’єктів цих країн», – сказано в повідомленні.

Зокрема, авіаційні насоси та контактори виявили та вилучили на одному з митних постів Київської митниці. Під час обшуків також вилучили понад 200 одиниць товарів до авіаційної техніки сумнівного походження (стартер-генератори, плунжерні насоси, клапани, спеціальні фільтри й інше пілотажно-навігаційне електронне обладнання для чутливих вузлів військових літаків), супровідні документи до них, печатки і штампи, бланки-паспорти на продукцію, матеріали листування фігурантів з іноземними замовниками, електронно-обчислювальна техніка, засоби зв’язку тощо. Зловмисникам готують підозри у вчиненні злочину за статтею Кримінального кодексу України «Порушення порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю». Тривають оперативно-слідчі дії для встановлення всіх обставин та учасників вчинення кримінального правопорушення. Нагадаємо, що минулого тижня Офіс генерального прокурора заочно повідомив про підозру в державній зраді вісьмом колишнім співробітникам СБУ – нині офіцерам ФСБ Росії, які організували хакерські атаки на державні органи України. Раніше працівники Служби безпеки України викрили шахрайське угруповання, яке шантажувало іноземців, що перебувають в Україні. Зловмисники представлялися співробітниками української спецслужби та погрожували іноземцям депортацією, якщо ті не дадуть їм хабар. На початку листопада контррозвідка СБУ виявила полковника Збройних сил України, який має громадянство РФ і накопичував таємні військові документи. Він був командиром одного з підрозділів і мав можливість отримувати дані з найвищою формою допуску.

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"