
Про це повідомили головна редакторка «Сайту міста Маріуполя 0629» Анна Мурликіна та голова Комітету з питань свободи слова Ярослав Юрчишин.
Олександр Гуділін був не лише журналістом, але й патріотом, який без вагань встав на захист рідного міста. Ще до початку повномасштабного вторгнення він приєднався до лав територіальної оборони Маріуполя. Служив у складі 107 батальйону 109 бригади тероборони.
Під час оборони міста Олександр охороняв військовий шпиталь. Після його бомбардування у березні 2022 року поранених та захисників, які вижили, перевели на територію металургійного комбінату імені Ілліча.
У квітні російські військові взяли під контроль сектор міста, де перебував шпиталь. Разом із морськими піхотинцями в полон потрапили й бійці тероборони, зокрема Олександр.
Після захоплення Гуділіна разом із іншими бійцями доправили до колонії в Оленівці. Попри тяжкі умови утримання, про нього постійно згадували журналістські організації та правозахисники, закликаючи до його звільнення.
Зворотній шлях додому
Тепер, після 33 місяців полону, Олександр Гуділін нарешті повернувся додому. Це звільнення стало частиною великого обміну, у результаті якого з полону повернулося 189 українських захисників, серед них і оборонці Маріуполя.
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"