Як зазначено на офіційному сайті ПЦУ, Синод дійшов висновку, що фрески були створені з порушенням православної іконографічної традиції та розміщені поряд із зображеннями святих. Ініціатором їх появи став сам митрополит Михаїл.
«Одноосібний стиль ухвалення керівником Волинської єпархії рішень, численні приклади свідомого виокремлення себе і очолюваної ним єпархії від повноти Помісної церкви, що виявляється зокрема у використанні не властивих сучасній українській православній традиції богослужбових предметів, численних фактах ігнорування архієреєм у своїй діяльності 34-го апостольського правила, зокрема і через одноосібну взаємодію, без відома і благословення предстоятеля, з главами інших церков, у свідомому ігноруванні низки норм Томоса про автокефалію, що стає причиною несправедливих нарікань на адресу всієї ПЦУ, – це та інше приводить до шкідливих наслідків, стаючи причиною до спокус», – зазначено в офіційному повідомленні Синоду ПЦУ.
Окрім догани, митрополита Михаїла також звільнили з посади голови Синодальної комісії у справах монастирів та чернецтва та виключили зі складу комісії. У Синоді пояснили це тим, що протягом понад п’яти років він не зміг налагодити ефективну роботу цього органу.
Фрески з бізнесменами в храмі
Фрески, через які виник скандал, з’явилися на стінах Свято-Троїцького кафедрального собору в Луцьку. На них зображені місцеві бізнесмени, зокрема будівельники Віктор Чорнуха та Леонтій Іванішин, агропідприємець Євген Дудка та інші.
Серед фресок також був портрет олігарха Ігоря Палиці. Згодом міський голова Луцька Ігор Поліщук заявив, що Палиця дізнався про це від нього лише місяць тому і одразу попросив прибрати своє зображення.
Після цього Священний синод ПЦУ створив робочу комісію для розслідування ситуації.
Критика з боку духовенства
Митрополит Львівський і Сокальський ПЦУ Димитрій Рудюк зазначив, що під час розпису Свято-Троїцького кафедрального собору в Луцьку було допущено ряд помилок.
Розслідування триває.
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"