[embed]https://youtu.be/45qjon7YXXM[/embed] «Є медична техніка, кондиціонери та власний автомобіль».
«Холодильники, шафи, для окуліста - дошка, столики. Все, що треба. Іншмй кабінет - для щеплення. От є кондиціонери. У нас їх 11. 11 на усю амбулаторію. Все працює, навіть, дещо ще не було включене», - голова Поморянської громади Степан Бузановський розповідає, що є у нових стінах амбулаторії.Медична техніка та, навіть, власний автомобіль. Доступний заїзд у приміщення для людей із інвалідністю та спеціальні санвузли. Для комфортного лікування хворих тут є усе: «От, санвузли, з вентиляцією, із усім», додає голова Поморянської громади Степан Бузановський.Не вистачає лише сімейного лікаря. Хоча, для нього тут, навіть, передбачене власне помешкання. Одразу у будівлі амбулаторії. Але із окремим входом. Дві кімнати, кухня та два санвузли наразі пустують: «Все ідеальне, нічого не пошкоджене, все закрите, лише чекаю свою господиню чи господаря».5 сіл і трохи більше 5 тисяч мешканців без медичної допомоги. Змушені їздити за 10 кілометрів від села до міста Золочів.Абсурдна ситуація: сучасна будівля є, а медика і медсестер немає. Без власного сімейного лікаря найбільше страждають мешканці 5-ох сіл, які має обслуговувати ця амбулаторія. Це трохи більше 5-ти тисяч селян.
«То є ужас, щоби на сьогоднішній час, у 21 столітті отаке робилося в селі», - емоційно жаліється на ситуацію мешканка села Ремезівці Оксана.Аби потрапити на прийом до лікаря люди вимушені їхати до районного центру поруч - Золочева. А це за 10 кілометрів. Та й сполучення належного немає, жаліється пані Наталя.
«В мене, наприклад, дома є стара мама і мала дитина. Нам дуже потрібно, навіть, тої медсестри. І того лікаря, тому що постійно хворіють. Мама має тиск. Я мушу сама колоти. В селі є дуже багато старих людей. І їм важко їхати. Тим більше, що в нас є проблема із маршрутками. Дуже рідко ходять», - розповідає мешканка села Ремезівці Наталя. «То є великий злочин проти народу - залишити в час епідемії без лікаря, без медсестри. Самі лікуємося, дзвонимо по своїх лікарях сімейних - лікарі буває відповідають, а буває і на дзвінки не відповідають, навіть», - додає мешканка села Ремезівці Оксана.Поки не знайдуть сімейного лікаря – амбулаторія не працюватиме.Як тільки тут спорудили амбулаторію - сімейну лікарку спершу знайшли. Проте через пів року вона звільнилась.
«Була лікарка, була. Дуже гарна. Така Зорянка. Не знаю, що там сталося, але вона пішла», - каже про ситуацію мешканка села Ремезівці Галина.Відтоді, новеньке приміщення - пустує. Місцева влада тим часом шукає медичного фахівця де тільки можна.
«Самі розумієте, що наші люди наша молодь, наші лікарі хочуть комфорту. І скільки ми не зверталися їздили і по центрах зайнятості, і в департамент», - пояснює селищний голова Поморянської громади Степан Бузановський.
[gallery size="medium" ids="369886,369887,369888"] Підвищена зарплатня: чиновники думають як заманити лікаря працювати у сільській місцевості. Обласні чиновники ж розводять руками і сподіваються заманити сімейного лікаря у амбулаторію збільшеною зарплатнею для медиків.
«Із цього місяця мінімальна заробітня плата лікарів – це не менше 20 тисяч гривень, медичних сестер – не менше 13 тисяч гривень. Я думаю, що це буде таким першим кроком, щоб можна було залучити фахових лікарів в сільську місцевість», - каже про заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Бучко.На днях у львівській адміністрації мають провести зустріч аби обговорити абсурдну проблему. Хочуть залучити до роботи у районі випускників медичних вишів. Юлія Бундз
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"