Окрім того, покажуть себе підрозділи від Національної гвардії, Національної поліції, Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Словом, демонстрація українцям військово-технічних досягнень країни обіцяє бути масштабною і резонансною. У піших колонах крокуватимуть підрозділи сил безпеки й оборони України, ветерани Антитерористичної операції й операції Об’єднаних сил. За твердженнями організаторів, парадний розрахунок уособлюватиме бойове братерство всіх видів і родів військ. На параді можна буде побачити і Десантно-штурмові війська, і Військово морські сили України, і Сухопутні війська, і багатьох інших. Понад 300 одиниць різної військової техніки проїде Хрещатиком і Майданом Незалежності.
Авіації буде багато
Упродовж місяця на аеродромі Васильків під Києвом тривала активна фаза підготовки до повітряного параду – пілоти відточували майстерність і злітаність у повітрі. Пресслужба командування Повітряних сил ЗСУ повідомляла, що льотчиків, яких залучили до участі в заході, є випускниками минулих років. «До прольоту повітряної колони Сил безпеки й оборони залучені авіаційні підрозділи: Повітряних сил, Сухопутних військ, Військово-Морських сил, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Державної прикордонної служби, Національної гвардії, Національної поліції, Державного підприємства «Антонов» і країн-партнерів», – йдеться у заяві. Кияни останнім часом неодноразово зазначали в соціальних мережах про військові літаки над містом. Це якраз пов’язано з підготовкою до військового параду. До авіаційної складової параду залучать шість гелікоптерів EC-225LP, відповідно по три від Національної гвардії та ДСНС, і три H-145 від Національної поліції. А також один Ан-32П ДПСУ, два Ан-72 Нацгвардії та два DA-42 ДПСУ. У параді також візьмуть участь сім винищувачів МіГ-29, шість Су-27, по чотири штурмовики Су-25 та бомбардувальники Су-24, три Ан-26. Окрім того, залучать літаки Іл-76 Повітряних сил та інші можливості, п’ять вертольотів Мі-8 та чотири Мі-24 від Сухопутних військ ЗСУ, два Мі-14 від морської авіації та інші можливості, які є в наявності.
«Мрія» над Україною
У вівторок, 24-го серпня, найбільший у світі транспортний літак Ан-225 «Мрія» теж пролетить над Хрещатиком. Він замикатиме повітряну колону з військових вертольотів, літаків-винищувачів, штурмовиків, бомбардувальників і військово-транспортних суден. Як відомо, «Мрію» спроєктували та збудували на державному підприємстві «Антонов», що входить у склад Укроборонпрому. Вона може перевозити надважкий і надгабаритний вантаж як усередині фюзеляжу, так і на зовнішній підвісці. «Мрію» створювали для перевезення корабля багаторазового використання «Буран» і частин ракети-носія «Енергія». Також передбачалося, що Ан-225 використовуватимуть і як літальний космодром багаторазової авіаційно-космічної транспортної системи (МАКС), в якій літак є першим ступенем, а другим ступенем – невеликий космічний «човник» з паливним баком. 22-го березня 1989-го року «Мрія» з вантажем 156,3 тонни піднялася в повітря і за 3 години 45 хвилин польоту встановила 110 світових рекордів за швидкістю, висотою польоту та вантажопідйомністю. А 11-го вересня 2001-го року «Мрія» встановила 124 світових і 214 національних рекордів. У середу, 18-го серпня, літак Ан-225 узяв участь у першій репетиції військового параду.
Артилерійський салют – як фінальна крапка
Річковий парад, який пройде у Києві на Дніпрі. Особисто анонсував у своєму Facebook головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний. На відео видно підготовку екіпажів катерів до урочистих заходів з нагоди ювілею Незалежності України. Річковий парад відбудеться 24-го серпня о 14:00 на річці Дніпро поруч із Трухановим островом і Річковим вокзалом. Передбачається повітряний показ літаків і вертольотів, а також проходження катерів з висадкою спецназу і десанту. Від Збройних сил України в річковому параді братимуть участь три малі броньовані артилерійські катери «Бердянськ», «Нікополь» і «Коростень», а також десантний катер «Сватове». Також пройдуть два 11-метрові човни Willard і два семиметрові човни Willard. Морська охорона Державної прикордонної служби покаже два катери Safe Boat 27 10-го окремого загону оперативного реагування «Дозор», катер проєкту UMS -1000 Морської охорони ДПСУ і американський катер Safe Boat 27. У річковому параді візьме участь і авіація. Плануються прольоти винищувачів Су-25, вертольотів Мі-8 і Мі-14ПЧ. Парад на Дніпрі завершиться проходженням буксирів, катерів комунальної аварійно-рятувальної служби, а також цивільних яхт і катерів. Фінальною крапкою стане артилерійський салют з Труханового острова.
«Оплот» – «велика гордість»
Державне підприємство «Завод імені Малишева» виготовило танк «Оплот», який замовила державна компанія «Укрспецекспорт», і бойова машина ще на початку серпня була повністю готовою для участі у військовому параді. «Таким чином, попри деякі упереджені заяви представників медіа, «малишевці» вкотре довели спроможність якісного виконання контрактів для українського замовника й іноземного – як окремих деталей, двигунів і вузлів, так і повноцінної бойової машини», – заявили на заводі. За словами генерального директора заводу Василя Криласа, «участь нового «Оплоту» в параді до Для Незалежності – велика гордість для підприємства та колективу, які самовіддано працювали весь цей час для виконання поставленого завдання. Ми пишаємося нашими працівниками, любимо Україну та готові до виконання нових замовлень». У подальшому танк братиме активну участь у презентаційних показах своїх бойових можливостей для потенційних замовників.
Роботи на Хрещатику
Учасниками військового параду в Києві стануть і роботизовані колісні платформи. Самостійно Хрещатиком вони не пересуватимуться – їх можна буде побачити на причепах. Серед так званих «бойових роботів» заслуговує на увагу нова розробка конструкторсько-виробничого підприємства «Синергія» – унікальна чотиривісних платформа «Мисливець», оснащена бойовим модулем «Амулет». Цю машину разом з іншими колісними роботами презентували на виставці в рамках Міжнародного оборонного інвестиційного форуму, який нещодавно відбувся в Києві. На військовому параді в Києві також обіцяють показати бойову безпілотну систему Ironclad і роботизовану систему Camel для перевезення вантажів, розроблені компанією Roboneers. А також – роботизовану систему РСВК-М «Мисливець» від конструкторського бюро Robotics. Усі ці роботизовані колісні платформи пройшли порівняльні випробування на полігоні «Десна» в присутності Міністра оборони України Андрія Тарана. Цього року Міноборони визначилося з вимогами до наземних дронів, тож незабаром проведуть відкритий конкурс серед українських виробників такої техніки, переможець якого і отримає замовлення.
Чотирилапі «колеги» – теж учасники
Уперше в історії військових парадів прикордонники пройдуться разом зі своїми чотирилапими «колегами» – службовими собаками. Портал МВС України повідомив, що до заходу залучать 33 собаки, які служать на кордоні. Тварини пройшли дресуру на базі Кінологічного навчального центру Державної прикордонної служби України, що у Великих Мостах на Львівщині. З початку серпня навчання продовжили в Києві, де чотирилапі мали звикнути до шуму та великої кількості людей. Більшість «хвостатих» учасників параду – вівчарки. Втім, відомо, що до служби на кордоні залучають не лише їх, а й навіть спанієлів, тер’єрів джек-расел, які, крім милого вигляду, мають ще й неймовірно гострий нюх. Загалом же на державному кордоні України служать понад тисяча собак 16-ти порід.
Марш Захисників України
Уже традиційно певною альтернативою офіційним заходам відбудеться Марш Захисників України. Його, розпочинаючи з 2017-го року, організовує Українська добровольча армія (УДА). У лавах Маршу йтимуть представники добровольчих підрозділів УДА (ДУК 2014-2015), 5-го ОБат, 8-го ОБат Аратта імені Андрія Гергерта, медичного батальйону «Госпітальєри», ОЛПЗ «Волинь», «Чорний Туман», «Вольф», представники територіальних загонів УДА, добровольці Міжнародного миротворчого батальйону імені Шейха Мансура, Батальйону «ОУН», ветерани ЗСУ, НП, НГ, СБУ та інших силових підрозділів, представники патріотичних волонтерських організацій і члени їх сімей. Марш Захисників України цього року відбудеться після військового параду. Початок – орієнтовно о 13.00 від Київського Національного Університету імені Тараса Шевченка.
Головне фото: Радіо Свобода
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"